fbpx

Teyon ujawnia nowy zwiastun dla RoboCop: Rogue City. Pojawił się również gameplay

24 sierpnia 2023,
10:48
Amira El Berrah

Podczas Gamescomu przedstawiono zwiastun RoboCop: Rogue City. Firma Teyon oraz portal IGN prezentują nowe materiały z długo oczekiwanej gry, rzucając światło na unikalne możliwości rozgrywki.

RoboCop

Podczas tegorocznej edycji targów Gamescom studio Teyon zaskoczyło zapowiedzią swojej nowej gry – RoboCop: Rogue City. Nowy zwiastun od Teyon to nie jedyne, co zostało udostępnione, portal IGN opublikował również fragment gameplayu gry.

Nowy zwiastun gry otwiera się ikonicznymi wiadomościami z uniwersum RoboCopa, które przedstawiają kryminalny obraz Detroit i kwestionują, czy maszyny mogą naprawdę zapewnić ludziom bezpieczeństwo. W trakcie zwiastuna możemy zobaczyć krótkie sekwencje rozgrywki prezentujące umiejętności RoboCopa, takie jak śledzenie śladów krwi czy analiza awarii przy wykorzystaniu jego cybernetycznych zdolności.

W zwiastunie pojawiają się także subtelne odniesienia do pierwszego filmu oraz krótka scena z udziałem oficer Lewis, której postać w oryginalnym filmie zagrała Nancy Allen. Nie ma jeszcze żadnych informacji o tym, czy aktorka powróci do swojej roli w grze RoboCop: Rogue City.

Zwiastun RoboCop: Rogue City to nie wszystko, Teyon pokazało gameplay

Prezentacja rozgrywki udostępniona przez IGN obejmuje otwierające minuty gry i według ich relacji oddaje charakter pierwowzoru filmowego. Nie zabrakło również scen z udziałem robotów ED-209.

Premiera RoboCop: Rogue City planowana jest na wrzesień 2023 roku. Gra zostanie udostępniona na PlayStation 5 i Xbox Series X/S, a także na PC. Dla tych, którzy nie mogą doczekać się premiery, warto zaznaczyć, że już od 29 sierpnia na SCREAMBOX będzie można obejrzeć pierwszy odcinek serii dokumentalnej RoboDoc: The Creation of RoboCop, poświęconej kulisom tworzenia kultowej produkcji.