fbpx

Tales of the Jedi – zapowiedź kolejnego serialu animowanego z uniwersum Gwiezdnych Wojen

31 maja 2022,
00:06
Kaja Piaścik

W trakcie Star Wars Celebration została zapowiedziana kolejna nowość z uniwersum Star Wars, czyli serial Tales of the Jedi. W animowanej antologii zostaną przedstawione historie Ahsoki Tano i hrabiego Dooku.

Ahsoka Tano jako niemowlę ze swoją matką w wiosce na kadrze z Tales of the Jedi
Na skróty
  • Podczas Star Wars Celebration została zapowiedziana animowana antologia Tales of the Jedi.
  • Serial będzie mieć sześć odcinków i skupi się na hrabim Dooku oraz Ahsoce Tano.
  • Premiera odbędzie się jesienią 2023 roku na Disney+.

Z okazji Star Wars Celebration otrzymujemy mnóstwo informacji o nowościach z odległej galaktyki. Pisaliśmy już o trailerze gry Star Wars Jedi: Survivor, czyli kontynuacji Jedi: Fallen Order, a także o pierwszym zwiastunie Andora i zapowiedzi czwartego sezonu Mandalorianina, ale w planach są także kolejne seriale animowane z uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Tales of the Jedi będzie sześcioodcinkową antologią skupioną po połowie wokół dwóch postaci – hrabiego Dooku oraz Ahsoki Tano. W trakcie panelu dotyczącego nadchodzącej animacji producent Dave Filoni podsumował ją jako Dwie ścieżki i dwa wybory”, a odcinki nazwał „poematami dźwiękowymi” – historie w Tales of the Jedi będą opowiadane głównie wizualnie, z minimalnym użyciem dialogów.

Młoda Ahsoka Tano z rodziną w Tales of the Jedi
Źródło: Lucasfilm

Tales of the Jedi – powrót Qui-Gon Jinna

Zarówno hrabia Dooku, jak i Ahsoka Tano otrzymają w Tales of the Jedi po trzy odcinki, z czego każdy ma dotyczyć innego okresu w ich życiu. Oznacza to, że w części poświęconej Dooku pojawi się Qui-Gon Jinn, czyli jego Padawan, a także późniejszy mistrz Obi-Wana Kenobiego. Aktor Liam Neeson powróci do franczyzy, by ponownie wcielić się w legendarnego Jedi, a jego syn użyczy głosu młodszemu Qui-Gonowi.

Fanom uczestniczącym w Star Wars Celebration został już pokazany pierwszy trailer nowej produkcji. Mamy nadzieję, że reszta nie będzie musiała długo czekać na kolejne informacje oraz udostępnienie zwiastuna w sieci. Tales of the Jedi ma mieć premierę na Disney+ już jesienią tego roku.