Mandalorianin otrzyma 4. sezon. Jon Favreau pracuje już nad scenariuszem

Jon Favreau w wywiadzie dla CinemaBlend potwierdził, że rozpoczęły się prace nad 4. sezonem Mandalorianina. Fani wciąż czekają na 3. część serialu, która ma mieć premierę w 2023 roku.

29 maja 2022
Na skróty
  • Twórca Mandalorianina, Jon Favreau, potwierdził w wywiadzie, że pracuje nad scenariuszem czwartego sezonu.
  • Premiera trzeciego sezonu serialu zaplanowana jest na luty 2023 roku.

Star Wars Celebration w Anaheim w Kalifornii powoli dobiera końca. Z okazji wydarzenia twórcy dzielą się planami dotyczącymi uniwersum Gwiezdnych Wojen i szczegółami nadchodzących tytułów. Podczas gdy szersza publiczność może na razie cieszyć się pierwszym trailerem Andora oraz zapowiedzią następnej części serialu animowanego The Bad Batch, wiemy, że uczestnikom imprezy został zaprezentowany też m. in. zwiastun trzeciego sezonu Mandalorianina. Samotny łowca nagród Din Djarin i Grogu, znany też jako Baby Yoda, powrócą na Disney+ w lutym przyszłego roku.

Na długo przed premierą nowych odcinków otrzymaliśmy już jednak informację, że serial będzie kontynuowany. Jon Favreau potwierdził w wywiadzie dla CinemaBlend, że pracuje właśnie nad scenariuszem czwartego sezonu Mandalorianina.

Din Djarin i Grogu w 2. sezonie Mandalorianina
Źródło: Disney

Co dalej z Mandalorianinem?

Serialowe uniwersum Gwiezdnych Wojen czasów Nowej Republiki rozrasta się coraz bardziej. Mandalorianin, którego pierwszy sezon rozgrywa się pięć lat po wydarzeniach ukazanych w Gwiezdnych Wojnach: Powrocie Jedi, otrzymał już spin-off w postaci Księgi Boby Fetta, ale w planach są kolejne produkcje osadzone w tym samym okresie. Favreau zauważa, że opowiadane historie rozgałęziają się w różnych kierunkach, a następnie zaczynają naturalnie przecinać. Możemy zatem liczyć na to, że nadchodzące produkcje będą mocno ze sobą związane. Twórca Mandalorianina przyznał, że w trakcie przygotowywania scenariusza czwartego sezonu mocno posiłkuje się powstającą właśnie Ahsoką, nad którą pracuje Dave Filoni.

Ustrzel grową okazję

Kaja Piaścik

UWaga! Gorące informacje!