fbpx

Take-Two Interactive obrażone na nową reklamę Goat Simulator 3 – wyciek z GTA VI w roli głównej

21 grudnia 2022,
20:43
Maksymilian Matuszak

Coffe Stain Studios potrafi żartować, a najnowsza odsłona Goat Simulator 3 jest tego najlepszym przykładem. Niestety wydawca Take-Two Interactive nie posiada tej pięknej sztuki, przez co blokuje reklamę studia.

Rozwałka w Goat Simulator
Na skróty
  • Coffe Stain Studios udostępniło kolejny zwiastun do Goat Simulator 3 prezentujący NPC-a o imieniu Shawn.
  • Jedno z ujęć nawiązywało do wycieku Grand Theft Auto VI, co nie spodobało się Take-Two Interactive.
  • Firma zablokowała nagranie, jednocześnie zgłaszając swoje roszczenia.

Coffe Stain Studios to szwedzkie studio, którego najbardziej znanym dziełem jest Goat Simulator. Produkcja skupiona jest na kozie i jej wybuchowo-rozrywkowej przygodzie w mieście. Luźne podejście do branży jest widoczne na każdym etapie tworzenia gry. Najnowsza odsłona serii w pewnym sensie zaczęła wynosi absurd na zupełnie nowy poziom m. in. po przez dodanie fabuły czy interaktywnych NPC-ów.

Take-Two blokuje reklamę Goat Simulator 3

We wrześniu wyciekły informacje na temat Grand Theft Auto VI, sprawę nazwano największą w historii branży, a w pewnym momencie przestępstwem zajęło się FBI. Na szczęście już 22 września londyńska policja aresztowała podejrzanego. Niestety nie odbiło się to dobrze na renomie firmy jaką jest Take-Two Interactive, kolejnym ciosem był osobny atak hakerski na podległe im 2k Games.

Wydawca słynie ze swojego konserwatyzmu i przywiązania ogromnej uwagi do opinii innych. Jakiś czas temu oberwało się co-opowej grze It Takes Two, a przedsiębiorstwo zmusiło Hazelight do nie patentowania nazwy gry ze względu na podobieństwo do nazwy giganta.

Dlatego gdy Goat Simulator 3 sparodiował ich największy problem, nie uszło to ich uwadze. Oczywiście sama produkcja nie nawiązuje tylko do wycieku GTA VI, w końcu już w prologu zostajemy wyrzuceni z skyrimowego wozu, a przy zapowiedzi na Summer Game Fest parodiowano zwiastun Dead Island 2. To właśnie na etapie marketingu Cofffe Stain Studios nawiązało do szóstej odsłony gangsterskiej serii Rockstar.

Niedostępne już nagranie w świecie szalonych kóz przedstawiało Shawna, jedną z postaci niezależnych. Deweloperzy umieścili go w różnych sytuacjach, w tym jednej podobnej do materiału z wycieku. Take-Two dość szybko zablokowało materiał na Twitterze, ale jego duża popularność spowodowała, że fani zaczęli tworzyć memy z całej sytuacji.