Włamanie na serwery 2k Games – ataków hakerskich ciąg dalszy

Wczoraj informowaliśmy o włamaniu na serwery Rockstara, a teraz do ataku hakerskiego doszło w 2k Games. Obie firmy należą do Take-Two Interactive, jednak nie ma dowodów, że za oba zdarzenia odpowiedzialna jest jedna grupa.

22 września 2022
Na skróty
  • 2k Games informuje o ataku hakerskim.
  • Graczom wysyłane są linki z wirusem za pośrednictwem maila.
  • Ofiarom ataku studio zaleca zmianę hasła i sprawdzenia ustawień na swojej skrzynce.

Jakiś czas temu pisaliśmy o włamaniu na serwery Rockstar, a wczoraj firma Uber poinformowała o współpracy z FBI. Oba zdarzenia łączą się z grupa Lapsus$. Według najnowszych wieści, w tej sprawie zostało aresztowanych siedem osób w wieku 16-21 lat. Teraz Take-Two ostrzega graczy, by ci zmienili hasła w kontach połączonych z serwerami 2k Games.

2k Games bez wycieków

2k Games i Rockstar są podmiotami zależnymi firmy Take-Two Interactive. Niedawno informowaliśmy o ataku hakerskim na serwery twórców serii Grand Theft Auto.

Teraz samo 2k Games wydało oświadczenie, że teraz u niego wystąpił atak hakerski. Według podanych informacji, haker włamał się na maila odpowiedzialnego za wsparcie techniczne. W ten sposób przesyła do graczy linki, w których ukryty jest wirus. Studio dość szybko zareagowało na nowe wydarzenia, jednak pomimo tego wielu graczy złapało się w pułapkę, tracąc cały swój postęp. Dla takich osób studio zaleciło przede wszystkim zmianę hasła i upewnienie się, że nie zaszły żadne zmiany na koncie mailowym.

Wiele osób może szukać związków między atakami na oba studia, jednak wątpliwe jest, by odpowiadało za to ta sama grupa. Głównie ze względu na sposób i cel włamań hakerskich.

Maksymilian Matuszak

UWaga! Gorące informacje!