Kerbal Space Program trafi na PS5 i Xbox Series X|S już tej jesieni

Kerbal Space Program, doceniony przez krytyków symulator kosmiczny, który sprzedał się w ponad 5 milionach egzemplarzy na całym świecie, obchodzi w tym roku swoje 10. urodziny. W związku z tym producenci gry podzielili się z nami ważną wiadomością.

27 czerwca 2021
Na skróty
  • Kerbal Space Program to zaawansowany symulator lotów w kosmos stworzony przez niezależne meksykańskie studio Squad.
  • W tym roku produkcja obchodzi swoje dziesięciolecie, a uczczeniem tego wydarzenia ma być specjalna wersja gry dedykowana konsolom nowej generacji.
  • Osoby posiadające Kerbal Space Program Enhanced Edition na PS4 lub Xbox One dostaną darmowe rozszerzenie do edycji next-genowej.

Private Division, Squad i BlitWorks ogłosiły dziś, że Kerbal Space Program Enhanced Edition pojawi się tej jesieni na konsolach na PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Kerbal Space Program Enhanced Edition w wersji na te platformy będzie wykorzystywać możliwości sprzętowe najnowszej generacji pozwalające na podbicie rozdzielczości, większą liczbę klatek na sekundę, zaawansowane shadery, lepsze tekstury i ogólne poprawki wydajności. Kerbal Space Program Enhanced Edition, które oryginalnie zostało wydane na PlayStation 4 i Xbox One w styczniu 2018, otrzyma również wsparcie dla myszy i klawiatury na najnowszych konsolach.

Co ważne, gracze, którzy już posiadają Kerbal Space Program Enhanced Edition na PlayStation 4, otrzymają darmowe rozszerzenie do wersji PlayStation 5. Posiadacze Kerbal Space Program Enhanced Edition w wersji na Xbox One również będą mogli za darmo zaktualizować grę do wersji na Xbox Series X|S. Kerbal Space Program Enhanced Edition będzie dostępne do kupna w wersji cyfrowej za 169 zł.

Kerbal Space Program świętuje 10 lat od premiery

Świętujemy dzisiaj 10-lecie premiery oryginalnego Kerbal Space Program. W ciągu ostatniej dekady zespół nieustannie pracował nad tym symulatorem, aby nadać mu formę, jaką posiada obecnie. Kerbal Space Program Enhanced Edition na najnowszej generacji konsol to jeszcze jeden kamień milowy w rozwoju serii pozwalający zapoznać nowych graczy z naszym tytułem, jak również dostarczyć obecnym graczom konsolowym ulepszoną wersję gry.

Grant Gertz, producent serii w Private Division

W Kerbal Space Program gracze przejmują kontrolę nad rozwojem programu badania przestrzeni kosmicznej Kerbali. Gra zawiera realistyczną fizykę aerodynamiki oraz orbity i stanowi wyzwanie zarówno w kwestii zbudowania funkcjonalnego statku kosmicznego, jak również prowadzenia takich maszyn. Kerbal Space Program Enhanced Edition opiera się na mocnych fundamentach i zawiera liczne aktualizacje zawartości i poprawki wprowadzone do gry w ciągu ostatniej dekady, która minęła od wydania oryginalnej wersji gry.

Zespół studia Squad
Członkowie studia Squad. Źródło: Private Division

Kerbal Space Program na konsolach nowej generacji jeszcze w tym roku

Praca przy Kerbal Space Program była wspaniałą podróżą. Jesteśmy ogromnie wdzięczni naszej społeczności, świętując ten kluczowy etap w momencie, gdy gra obchodzi dziesiąte urodziny. Kerbal Space Program Enhanced Edition wykorzystuje możliwości nowego sprzętu i bardzo się cieszymy, mogąc zaprezentować graczom odświeżoną i dopracowaną wersję doświadczenia z grą dzięki tej premierze.

Nestor Gomez, kierownik produkcji w Squad

Gra w Kerbal Space Program Enhanced Edition na PlayStation 5 i Xbox Series X oznacza większą wydajność – akcja wyświetlana będzie w wysokiej rozdzielczości 1440p i zwiększonej płynności względem poprzednich wersji konsolowych. Xbox Series S obsługuje Kerbal Space Program w rozdzielczości 1080p i również cechuje się zwiększoną płynnością. Dodatkowa pamięć na konsolach zaowocowała stabilniejszą rozgrywką i pozwala na zwiększenie liczby części w urządzeniach i statkach gracza. To wydanie odnosi również korzyści z ulepszonych shaderów i tekstur, które pozwoliły na jeszcze lepsze wrażenia wizualne.

Jak zapowiadają sami twórcy, Kerbal Space Program Enhanced Edition na PlayStation 5 i Xbox Series X|S to najbardziej zaawansowana wersja KSP na konsole, z jaką będziemy mieli do czynienia, i świetny sposób na przygotowanie się na premierę Kerbal Space Program 2 w przyszłym roku.

Igor Kaźmierczak

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.
UWaga! Gorące informacje!