fbpx

Szef medialny Halo opuszcza studio 343 Industries dla innej posady w dziale Xboxa

Kiki Wolfkill, szef medialny serii Halo, opuszcza studio twórców tych gier, czyli 343 Industries. Te informacje można sprawdzić za sprawą profilu LinkedIn pracownicy. Kiki doglądała przez 8 lat serial Halo i to było jej zadanie.

Warto zauważyć, że 343 Industries zderzyło się z masowymi zwolnieniami w Microsofcie. Odejść musiało aż 4,5% pracowników, co daje około 10 tys. osób. Wśród nich znalazła się również Kiki oraz między innymi Joseph Slaten, weteran firmy, który również przenosi się z 343 Industries do Xbox Game Studios Publishing.

Masowe zwolnienia w 343 Industries. Studio opuszcza nie tylko Kiki Wolfkill

Zwolnienia pracowników w Microsofcie oznaczają konieczność zmiany posady nie tylko dla Kiki Wolfkill. Z 343 Industries, studia, które stworzyło między innymi Halo Infinite, musiał odejść również dyrektor kreatywny do spraw multiplayera oraz powiązany z nim inżynier. Firmę opuściła nawet Bonnie Ross, spędziła ona tam około 15 lat, jest weteranem branży.

Jak widać serce studia 343 Industries zostanie zmienione. Ostatnią produkcją tej firmy pozostaje Halo Infinite, które zostało świetnie przyjęte. Był to bardzo dobry tytuł, jednak podczas jego tworzenia pojawiało się sporo problemów. Microsoft zapewnia, że zwolnienia nie wpłyną na plany dotyczące Halo w 2023 roku.