fbpx

System Nemesis trafia do Skyrima. Do gry dodamy rozwiązania ze Śródziemia: Cienia Mordoru

11 sierpnia 2022,
22:31
Mateusz Żygadło

Shadow of Skyrim, modyfikacja stworzona przez Syclonix, dodaje do gry cały system Nemesis ze Śródziemia: Cienia Mordoru. Od teraz każdy, kto nas zabije, będzie wrogiem, z którym prędzej czy później zetrzemy się ponownie w epickiej walce.

Olbrzym w Skyrimie
Na skróty
  • Shadow of Skyrim implementuje system Nemesis ze Śródziemia: Cienia Mordoru do produkcji Bethesdy.
  • Modyfikacja zrobiona przez Syclonix zapewnia wyjątkowych przeciwników i alternatywę od wczytywania gry po śmierci.
  • Mod jest dostępny za darmo na Nexus Mods.

Do Skyrima stworzono już chyba wszystko. Na samym Nexus Mods znajdują się już ponad 52 tysiące modyfikacji i to tylko do najnowszej wersji gry. Dlatego nie dziwnym jest, że ktoś stworzył moda będącego autorską implementacją systemu Nemesis z Śródziemia: Cień Mordoru. Wielu uważa, że ta mechanika jest najlepszą częścią wspomnianej produkcji.

Shadow of Skyrim zapewnia nowych wyjątkowych wrogów

Twórca moda, Syclonix, pisze, że chciał dać graczom dodatkowy powód do eksplorowania świata i zamienić śmierć w ciekawy moment fabularny. Od chwili instalacji moda zmienia się kilka rzeczy. Śmierć nie jest już końcem (czytaj reloadem), a każdy, kto nas zabije, zostaje Nemesis. Taki przeciwnik otrzymuje wyjątkowe imię, zwiększone statystyki i specjalnego buffa. My za to dostajemy debuffa, który będzie przeszkadzał nam do momentu wyegzekwowania zemsty. Przeciwnik po pokonaniu nas zabiera sprzęt jaki mamy, o ile był lepszy, niż to co sam miał na sobie. Został też wprowadzony 25-poziomowy limit różnicy między nami a Nemesis.

W ten sposób ze zwykłego wampira jakich jest na pęczki, otrzymamy „Breaks-Many-Shield” mającego zdolność „Shield-Brake”. Dopóki będzie żył, nie będziemy mogli użyć żadnej tarczy. Zabierze nam jeszcze ebonitowy miecz i chitynowy pancerz. I tak jak tylko się obudzimy, wyruszymy na przygodę, by pokonać go, odzyskać nasze ostrze, razem ze zbroją i nareszcie ponownie móc użyć ukochanej tarczy. Mod w założeniach ma działać bezproblemowo z każdym innym dodającym przeciwników, lokacje, zdolności i perki. Dostępny jest za darmo na Nexus Mod.