Among Us – powstał film dokumentalny o grze studia Innersloth

Hit wśród gier wideo w czasach pandemii, Among Us, doczekał się filmu dokumentalnego na swój temat. Poświęcona działalności studia Innersloth i bogata w materiały behind-the-scenes produkcja jest już dostępna na YouTube.

20 kwietnia 2022
Na skróty
  • Na kanale Noclip – Video Game Documentaries na YouTube pojawił się film dokumentalny opowiadający o kulisach powstania gry Among Us.
  • O procesie tworzenia i rozwoju gry w wywiadach opowiadają m. in. Marcus Bromander i Forest Willard, założyciele studia Innersloth.

Among Us nie trzeba nikomu przedstawiać. Kolorowi kosmonauci na statku kosmicznym, zadania do wykonania oraz podszywający się pod członków załogi oszuści. Cel? Drogą dedukcji wspólnie wskazać i pozbyć się kosmitów, zanim oni wybiją załogę. Tyle wystarczyło, żeby w 2020 roku gra pobiła rekordy popularności. Teraz za sprawą opublikowanego na kanale Noclip – Video Game Documentaries na YouTube filmu dokumentalnego możemy poznać historię powstania i rozwoju Among Us.

Film dokumentalny o Among Us – czego możemy dowiedzieć się o grze?

Pierwsza część filmu skupia się na genezie pomysłu i pierwszych krokach twórców, które ostatecznie doprowadziły do powstania tytułu. Najważniejszą inspiracją była oczywiście towarzyska gra Mafia, ale istotny wpływ miał również kultowy horror Rzecz w reżyserii Johna Carpentera.

Dokument opisuje też szczegółowo fenomen popularności Among Us, także w kontekście pandemii, oraz znaczenie wpływu społeczności graczy na podejmowane przez deweloperów decyzje. O swoich doświadczeniach i planach wyczerpująco opowiadają Marcus Bromander i Forest Willard, współzałożyciele Innersloth, wraz z innymi pracownikami studia zaangażowanymi w produkcję. Wywiadom towarzyszą udostępnione przez twórców materiały dodatkowe dotyczące Among Us oraz wcześniejszych projektów, a także klipy z rozgrywki popularnych streamerów takich jak Pokimane czy Jacksepticeye, którzy przyczynili się do powszechnego zainteresowania tytułem.

Filmy dokumentalne Noclip finansowane są na zasadzie crowdfundingu. Na kanale znajdziemy także making-ofy dotyczące innych znanych gier, np. Hotline Miami czy Dishonored, które mogą okazać się interesujące nie tylko dla fanów.

UWaga! Gorące informacje!