Superfuse – bohaterowie z piekła rodem w nowej produkcji studia Stitch Heads

31 marca 2022,
22:05
Hubert Kalisz

Po ciepło przyjętym, ale jednak wciąż mocno niszowym Kabounce holenderskie studio Stitch Heads wzięło na warsztat dużo ambitniejszy projekt. Superfuse to RPG akcji opowiadający o superbohaterach walczących na usługach kosmicznych megakorporacji. Tytuł zadebiutuje w early accesie jeszcze w 2022.

Grafika przedstawiająca drużynę superbohaterów Enforcers

Deweloperzy ze studia Stitch Heads swoją zapowiedzią idealnie wpisali się w oczekiwanie na 3. sezon The Boys, który dopiero co wrócił do nas z nowym zwiastunem. Fabuła Superfuse opowiadać będzie o drużynie Enforcers walczącej z pozaziemskimi zagrożeniami na rozkazach właścicieli wielkich korporacji.

Podobieństw do serii Gartha Ennisa jest znacznie więcej, ale możemy być pewni, że firma tworzy grę, która zdecydowanie stoi na własnych nogach. Na ten moment udostępniono jedynie mocno komiksowy zwiastun, który pojawił się na kanale wydawcy produkcji – Raw Fury.

Superfuse – stwórz własnego herosa i walcz z potworami w kosmosie

Tytuł zaoferuje wachlarz dynamicznych drzewek rozwoju bohatera. Utarte w gatunku RPG rozwiązanie obejmujące z góry definiowane klasy postaci, ustąpi miejsca możliwości wyboru swoich zdolności przed każdym ze starć.

Dodatkowym elementem, który pozwoli na zaprojektowanie herosa marzeń, jest zaimplementowany system lootu. Co ciekawe mapy, po których będzie się nam dane poruszać, mają być proceduralnie generowane. Biorąc pod uwagę dowolność, jaką zaoferuje Superfuse, można być pewnym, że w trakcie rozgrywki nie będziemy mogli narzekać na nudę.

Grafika przedstawiająca fragment rozgrywki z wczesnej wersji gry Superfuse
Źródło: Stitch Heads, Raw Fury