fbpx

Tajemniczą grę dla Sony tworzy polskie studio People Can Fly? Tak wynika z doniesień

W tamtym tygodniu pisałem o wycieku niezapowiedzianego shootera od Sony. Okazuje się, że to RPG w klimatach sci-fi, nad którym pracuje XDEV, czyli studio wspierające twórców PlayStation. Według wskazówek „głową” projektu musi być inna firma, niekonieczne Sony. Wiele wskazuje, że to polskie studio People Can Fly, twórcy między innymi Outriders.

Można wywnioskować taką informację między innymi z postu w serwisie ResetEra, który ukazuje bardzo wczesną wersję gry z dopiskiem „RED”, który umieszczono na prezentacji. To właśnie taką roboczą nazwę ma projekt People Can Fly, który znajduje się we wczesnej fazie koncepcyjnej. Dowiedzieliśmy się o tej produkcji już w 2021 roku.

Co wiadomo o grze od People Can Fly, XDEV i Sony?

Tak naprawdę informacji nie ma zbyt wiele. Produkcja Sony, People Can Fly oraz XDEV to spora tajemnica dla branży. Warto zauważyć, że polskie studio prawdopodobnie przewodniczy projektowi. W portfolio People Can Fly znajduje się między innymi Outriders (trzecioosobowy shooter) czy też Bulletstorm (kultowy dla wielu graczy FPS).

Czego można się więc spodziewać? Najprawdopodobniej zapowiedzi dopiero w kolejnym roku. Nieprędko zobaczymy RPG sci-fi od People Can Fly, ponieważ na ten moment Sony nie chce zdradzić nawet najmniejszej informacji o produkcji.