Snoop Dogg nie zauważył, że od trzech streamów ma wyciszony mikrofon

20 lipca 2021,
19:57
Maciej Żbik

Znany raper Snoop Dogg od dłuższego czasu zajmuje się streamowaniem gier na platformie Twitch. Kilka dni temu przypadkiem wyciszył swój mikrofon. Mimo że widzowie regularnie zwracają mu uwagę na usterkę, Snoop wciąż prowadzi transmisje bez dźwięku.

Na skróty
  • Raper Snoop Dogg od kilku lat prowadzi na platformie Twitch regularne transmisje z gier sportowych i akcji.
  • W czasie trwania streamerskiej kariery muzykowi przydarzyło się kilka zabawnych wpadek.
  • Prowadzenie transmisji z wyłączonym mikrofonem wydawało się dla widzów kolejną z nich, jednak „nieme” transmisje trwają już niemal tydzień i nie zapowiada się, by Snoop szybko naprawił usterkę.

Streamowanie gier od dłuższego czasu przestaje być niszową rozrywką dla geeków, a wyrasta na poważny biznes. Twórcy, którzy imponują swoimi umiejętnościami w grach, lub potrafią w zabawny i interesujący sposób komentować prowadzoną rozgrywkę, szybko zdobywają sympatię widzów i stają się prawdziwymi celebrytami. Działa to także w drugą stronę i gwiazdy znane z filmów czy świata muzyki również organizują streamy, na których grają i rozmawiają z fanami. Mogliśmy już między innymi oglądać komika Terry’ego Crewsa transmitującego Dangaronpę ze swoim synem, Mike’a Shinodę z zespołu Linkin Park, który prowadzi streamy z procesu komponowania nowych utworów, amerykańską kongreswoman Alexandrię Ocasio-Cortez grającą w Among Us czy właśnie Snoop Dogga, który jest prywatnie wielkim fanem serii gier sportowych Madden NFL.

Raper Snoop Dogg od kilku dni streamuje bez dźwięku

Znany z ogromnego zamiłowania do palenia konopi muzyk obecny jest na Twitchu pod nickiem Doggydogg20 już od czterech lat, jednak dopiero w ciągu ostatnich 10 miesięcy jego transmisje nabrały popularności i gromadzą regularnie tysiące internautów. Jednak to, co najbardziej rozczula widzów rapera, to jego pewna nieporadność w posługiwaniu się platformą Twitch. Jak zauważył youtuber penguinz0, transmisje Snoopa mają zawsze ten sam tytuł, który najpewniej ustawił wiele miesięcy temu i nie chce mu się, albo nie umie go zmienić. Jego streamy nie mają też ustawionej żadnej kategorii tytułu gry ani gatunku, więc znaleźć je można tylko przez ręczne wyszukiwanie.

Raper Snoop Dogg znany jest na Twitchu pod nickiem Doggydogg20

Popularność wśród widzów Twitcha przyniosły raperowi też okazjonalne wpadki i dziwne zachowania. W czasie jednej transmisji użył obu rąk do odpalenia skręta, podczas gdy jego postać w grze wciąż się poruszała, co może oznaczać, że muzyk tylko udawał, że gra do zarejestrowanego wcześniej gameplayu. Innym razem zapomniał zakończyć transmisję i widzowie przez 8 godzin mogli oglądać, co się dzieje w jego pokoju.

Obecna sytuacja zaczęła się około tydzień temu, gdy muzyk przeniósł swoją konsolę do innego pokoju. W tym czasie musiał przypadkowo wyciszyć mikrofon. Chociaż jego pierwszy „cichy” stream wydał się dla fanów kolejną jednorazową wpadką, to usterka wciąż nie została naprawiona w kolejnych trzech transmisjach. Chociaż widzowie starają się zwrócić uwagę muzyka, że w ogóle go nie słyszą, to Snoop najpewniej w ogóle nie czyta czatu i nie jest świadomy wpadki. Niektórzy sugerują, że problem może trwać miesiącami, dopóki ktoś nie wpadnie na niego przypadkiem na ulicy i nie poinformuje go o usterce osobiście, natomiast inni uważają, że wyciszenie mikrofonu może być celowym działaniem rapera. Niemniej, większość widzów wydaje się być rozbawiona całą sytuacją i uważa, że „Snoop po prostu taki jest”.