fbpx

Counter-Strike: Global Offensive usunięty z Twitcha! Premiera Counter-Strike 2 jest już blisko

26 września 2023,
14:52
Arek Grabowski
Dwóch terrorystów z karabinami w Counter-Strike: Global Offensive

Counter-Strike: Global Offensive zniknął z Twitcha i został zastąpiony przez inną kategorię. Mimo wszystko decyzja serwisu może zaskakiwać. Dostępne są 3 kategorie – Counter Strike 1.6, Counter-Strike 2 oraz Counter-Strike. Ta ostatnia fraza zaciekawiła widzów, ponieważ nie wiemy, do czego konkretnie się odnosi.

Valve niedawno opublikowało post na Twitterze, który może zapowiadać premierę Counter-Strike 2. Według niego gra pojawi się jutro, 27 września. Oczywiście oficjalnie Valve nie potwierdziło nadchodzącej premiery. Początkowo gra miała zostać wydana na lato 2023 roku i jak wiemy, tak się nie stało. Wciąż trwają zamknięte testy beta Counter-Strike 2.

Czy Counter-Strike: Global Offensive całkowicie zniknie na rzecz Counter-Strike 2?

Twitch zaktualizował nazwę kategorii, by uczcić kolejną dekadę serii Counter-Strike, o czym poinformowano na Twitterze. Serwis najpewniej przygotował się na premierę Counter-Strike 2, kiedy prawdopodobnie poprzednia odsłona po prostu odejdzie. Nie wiemy, czy Valve zamknie serwery CS:GO. Według społeczności obie gry zostaną scalone i pozostanie tylko nowy Counter-Strike 2.

Na Twitchu nie ma już dedykowanej kategorii dla CS:GO. Jest to również pewna wskazówka dotycząca tego, że gra po prostu zniknie po premierze CS 2. Valve najpewniej celuje w stworzenie jednego tytułu, gdzie znajdą się wszyscy gracze. Dzięki temu taką grę można wspierać przez wiele lat.