fbpx

Knight vs Giant: The Broken Excalibur zapowiedziane na oficjalnym zwiastunie

Bohater Knight vs Giant

W sieci pojawił się dzisiaj zwiastun Knight vs Giant: The Broken Excalibur, produkcji Gambir Studio inspirowanej legendami arturiańskimi. Znane chyba wszystkim dawne opowieści spotkają w niej elementy RPG, mechaniki gatunku roguelike oraz kolorową oprawę graficzną. Do tego dodajmy niewielkie wymagania sprzętowe i otrzymamy grę, z którą właściwie każdy może bez większych problemów się zapoznać.

Knight vs Giant, czyli król Artur bohaterem roguelike’a

W grze wcielimy się w legendarnego władcę Camelotu, który musi ochronić swoje królestwo przed olbrzymami i potworami. Zadaniem króla Artura stanie się także przywrócenie świetności swoim włościom, co uzyska przez walki z bossami, rekrutowanie sojuszników i wykorzystywanie zarówno pasywnych, jak i aktywnych umiejętności. Losowo generowane mapy mają sprawić, że każda rozgrywka w Knight vs Giant będzie inna.

Dokładna data premiery nie została podana, możemy jednak spodziewać się gry jeszcze w 2023 roku. Knight vs Giant: The Broken Excalibur trafi na PC, PlayStaion 5, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch.

Dla osób, które chciałyby już teraz sprawdzić, jak zapowiada się gra, udostępniona została wersja demonstracyjna. Znajdziemy ją na Steamie, a w razie potrzeby przyjdzie nam z pomocą YouTube, gdzie pojawiły się już zapisy gameplayu z całości demo.