SilentiumPC Fera 5 ARGB – chłodzenie od polskiego producenta dostępne w sprzedaży

Polska firma SilentiumPC poszerza swoją ofertę o najnowsze chłodzenie powietrzne procesora Fera 5 ARGB. Cooler wyposażony jest w asymetryczny radiator o gęsto upakowanych finach i zoptymalizowaną podstawą z czterema rurkami cieplnymi.

19 sierpnia 2021
Na skróty
  • SilentiumPC, Polski producent sprzętu komputerowego, poszerza swoją ofertę o nowe chłodzenie Fera 5 ARGB.
  • Jest to praktycznie ten sam model, co zwykła Fera 5, tylko że tutaj producent zastosował podświetlenie ARGB.
  • Cooler jest już dostępny w sprzedaży w cenie 159 zł.

SilentiumPC, Polski producent sprzętu komputerowego, zaprezentował nowe chłodzenie Fera 5 ARGB. Jest to praktycznie ten sam model, co zwykła Fera 5. W najnowszej odsłonie zastosowano podświetlenie ARGB. Produkt trafił już na sklepowe półki w cenie 159 złotych. Firma udziela na swój najnowszy cooler sześcioletnią gwarancję.

SilentiumPC Fera 5 ARGB – nowa odsłona chłodzenia komputerowego

SilentiumPC Fera 5 ARGB wraz z wentylatorem Fluctus 120 PWM ARGB to nowa wersja opracowanego we współpracy z Synergy Cooling powietrznego układu chłodzenia procesora, wyposażona w system dwuelementowego adresowalnego podświetlenia ARGB: świecący top i wentylator. Układ chłodzenia wyposażony jest w asymetryczny radiator o gęsto upakowanych finach i zoptymalizowaną podstawą z czterema rurkami cieplnymi. Prędkość obrotową możemy obsługiwać w zakresie od 300 (±100) obr./min do 1800 (±10%) obr./min.

Cooler ARGB z góry

Wyróżnikiem Fery 5 w wersji ARGB są: wentylator SilentiumPC Fluctus 120 PWM ARGB o takich samych parametrach akustycznych i wydajnościowych, ale z podświetleniem z możliwością jego dostosowania, jak i delikatna iluminacja topu radiatora. Krawędzie natarcia łopatek wentylatorów mają falisty profil. To redukuje słyszalność irytujących tonów i postrzeganą głośność wentylatora. Radiator ma asymetryczny kształt, a żebra posiadają specjalnie dobrany profil. Dodatkowo producent zastosował gumowe wstawki antywibracyjne w rogach wentylatora. Dzięki swojej wysokości – 155 mm – cooler zmieści się do większości obudów.

Dołączony do zestawu manualny kontroler Nano-Reset ARGB umożliwia wykorzystanie wszystkich walorów wizualnych coolera Fera 5 ARGB także wtedy, gdy użytkownik nie posiada kompatybilnej płyty głównej czy obudowy wyposażonej w kontroler. Nie zabraknie też pasty termoprzewodzącej Pactum PT-3. Dołączona tubka wystarcza na kilka instalacji.

Wygląd chłodzenia z boku

SilentiumPC Fera 5 ARGB został przystosowany do montażu na procesorach umieszczanych w następujących socketach:

  • Intel – LGA 1200, 1151, 1150, 1155, 1156, 2066, 2011-3, 2011, 1366, 775,
  • AMD – AM4, AM3(+), AM2(+), FM2(+), FM1.

Wymiary produktu [mm]: 155×127×77
Waga netto [g]: 665
Współczynnik TDP [W]: 220
Ciepłowody [szt.]: 4
Wentylatory w zestawie [szt.]: 1
Wentylator [mm]: 120
Obroty wentylatora [RPM]: 300 ÷ 1800 ± 10%
Łożysko wentylatora: Olejowe (FDB)
Żywotność wentylatora [h]: 100 000
Wtyczka wentylatora: 4 pin pwm
Rozgałęziacz wentylatora: 4 pin pwm
Gwarancja [m]: 72
Pasta termiczna [model]: Pactum pt-3
Sposób montażu: Do płyty
Kompatybilność z ciekłym metalem: Nie

Maciej Krause

Fan sprzętu komputerowego i technologii, który interesuje się wszystkim co z tymi zagadnieniami związane. Ponadto człowiek pełen nieposkromionej ambicji z ciekawością podchodzący do nowych wyzwań. W wolnym czasie stawia czoła bossom w grach wideo i nałogowo pokonuje kolejne kilometry na dwóch kółkach.
UWaga! Gorące informacje!