HyperX zaprezentował małą klawiaturę Alloy Origins 60 dla graczy

2 marca 2021,
19:40
Franciszek Ciechowski

Do sklepów trafiła nowa mała klawiatura HyperX Alloy Origins 60 przeznaczona dla graczy. To pierwsza tego typu pozycja w ofercie amerykańskiego producenta, która zajmuje na biurku tylko 60% powierzchni w porównaniu do standardowych konstrukcji.

Mała klawiatura HyperX Alloy Origins 60 i jej podświetlenie
Na skróty
  • Producent w klawiaturze Alloy Origins 60 zastosował przełączniki HyperX Red o liniowej charakterystyce działania.
  • Przewód USB, którym podłączamy to kompaktowe urządzenie do komputera, może być swobodnie odłączany od konstrukcji.
  • HyperX wyznaczył sugerowaną cenę klawiatury na 529 zł.

HyperX poinformował, że mechaniczna klawiatura gamingowa Alloy Origins 60 jest już sprzedawana w krajach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. To kompaktowe urządzenie o wymiarach odpowiadających 60% klawiatury standardowej zostało wyposażone w liniowe przełączniki mechaniczne zaprojektowane z myślą o wydajności i długim użytkowaniu (trwałość każdego z nich jest oceniana na 80 mln kliknięć). Dużą żywotnością odznaczają się także klawisze PBT z dwuwarstwowo formowanymi nakładkami i dodatkowymi funkcjami, dobrze widoczne dzięki podświetleniu RGB i wyrazistym efektom świetlnym.

Alloy Origins 60 to pierwsza klawiatura gamingowa HyperX 60 zbudowana z wykorzystaniem liniowych przełączników mechanicznych HyperX Red. Wymagają one mniejszej siły nacisku do aktywacji, a ponadto mają mniejszy skok niż inne tego typu urządzenia dostępne na rynku, co zapewnia jeszcze szybszą reakcję. Ta trwała i stabilna klawiatura gamingowa ma obudowę wykonaną w całości z aluminium lotniczego, a dzięki wymiarom 60% zajmuje mało miejsca na biurku i pozostawia większą przestrzeń na manewrowanie myszą.

Specjalny wzór podświetlenia na klawiszu spacji

Mała klawiatura HyperX zajmuje tylko 60% miejsca przeciętnego konkurenta

„Celem firmy HyperX jest tworzenie niezawodnych klawiatur, których funkcje i specyfikacje konstrukcyjne spełnią wymagania graczy” – powiedziała Bianca Walter, Business Manager w HyperX w regionie EMEA. „Nasza nowa mechaniczna klawiatura gamingowa Alloy Origins 60 o rozmiarach stanowiących 60% klawiatury standardowej jest odpowiedzią na oczekiwania użytkowników, którzy szukają jeszcze bardziej kompaktowych klawiatur na potrzeby gier i pracy z domu”.

Klawiatura Alloy Origins 60 została wyposażona w klawisze z podświetleniem RGB (diody LED umieszczone w widoczny sposób zapewniają wyraziste efekty świetlne) oraz pięcioma poziomami jasności, co ułatwia i uatrakcyjnia grę zarówno w dzień, jak i w nocy. Modelowi Alloy Origins 60 towarzyszy oprogramowanie HyperX NGENUITY, które udostępnia makra i zaawansowane funkcje podświetlenia, w tym możliwość dostosowywania efektów świetlnych dla każdego klawisza. Klawiatura ma również dodatkowe klawisze pomocnicze, takie jak HX ESC, oraz wyjątkowy, zaprojektowany przez HyperX klawisz spacji, a urządzenie do wyjmowania klawiszy umożliwia ich dostosowanie do indywidualnych potrzeb.

Porównanie rozmiaru klawiatury ze standardową konstrukcją

HyperX zaproponował w Alloy Origins 60 wiele rozwiązań dla graczy

Nowa klawiatura udostępnia tryb Custom Game, dzięki czemu użytkownicy mogą wybrać, które klawisze są włączone, a które nie. Samodzielnie definiowane makra można zapisywać w bibliotece makr. Użytkownicy mają też do wyboru trzy regulowane kąty ustawienia klawiatury, pozwalające nadać jej idealną pozycję. Za pomocą oprogramowania HyperX NGENUITY we wbudowanej pamięci można zapisać maksymalnie trzy profile klawiatury na potrzeby grania poza domem. Do innych zalet urządzenia należy 100-procentowy anti-ghosting, pełna funkcja N-key Rollover oraz odłączany kabel ze złączami USB typu C i typu A.

Zdjęcie małej klawiatury HyperX Alloy Origins 60

Mechaniczna klawiatura gamingowa HyperX Alloy Origins 60 z przełącznikami HyperX Red jest dostępna w wersji z układem amerykańskim (US) po sugerowanej cenie producenta wynoszącej 529 zł. Od 22 marca będzie ją można również nabyć z układem US/NO. Więcej informacji na temat dostępności klawiatury HyperX Alloy Origins 60 można znaleźć na stronie internetowej poświęconej temu produktowi.

Źródło: informacja prasowa