Targi Koneser Technologicznie w Warszawie już w sobotę! Bezpłatny wstęp i bogaty program

13 października 2022,
10:39
Franciszek Ciechowski

Szukacie ciekawej propozycji na wykorzystanie nadchodzącej soboty? Kręcą was gry i technologia? Rezerwujcie termin w kalendarzu! Już 15 października w warszawskim Centrum Praskim Koneser odbędą się targi „Koneser Technologicznie”, których patronem medialnym jest GAMESGURU i do udziału w których was serdecznie zapraszamy! O tym dlaczego warto pojawić się na miejscu przeczytacie poniżej.

Logo targów Koneser Technologicznie by Hyperbook

Już 15 października firma Blue Technology S.A, właściciel marki Hyperbook organizuje event „Koneser Technologicznie”. Wstęp jest wolny, ale pamiętajcie o wcześniejszym odbiorze wejściówek. Na wydarzeniu będą czekały na was między innymi poniższe atrakcje.

Zwiedzający będą mogli zagrać m.in. w Rainbow Six Siege, Apex, ASSASSIN’S CREED VALHALLA, FARCRY 6, Warzone czy też Rocket LeagueOprócz gry casualowej i zabawy będzie można również sprawdzić się w turnieju Rainbow Six 1v1, a także w liczne turnieje retro np. powracając do czasów – Icy Tower. Do wygrania będą między innymi biurka ProGamer, gry wydawnictwa Ubisoft, figurki kolekcjonerskie Rainbow Six i wiele innych nagród.

Koneser Technologicznie by Hyperbook to nie tylko gry wideo, ale przede wszystkim nowoczesne technologie

Firma Edutech Expert, specjalizująca się we wdrażaniu najnowszych technologii dla edukacji i przemysłu 4.0, zaprezentuje nowości produktowe w trzech kategoriach: wirtualna rzeczywistość, druk 3D i ramiona robotów.

  • EduVR – nowoczesna edukacja i w możliwości jakie otwiera przed uczniami. Zajrzenie do środka rośliny i przeprowadzenia fotosyntezy, co w rzeczywistym świecie jest niewykonalne, już teraz staje się faktem. VR pomaga uczniom zdobyć doświadczenie w przeprowadzaniu prostych eksperymentów laboratoryjnych oraz  szkoleń specjalistycznych, jak na przykład ćwiczenie spawania.
  • W strefie druku 3D zaprezentowana zostanie drukarka Flashforge Creator 3 stworzona dla edukacji i szybkiego prototypowania wraz z kursem modelowania w Fusion 360 dedykowanym dla szkół ponadpodstawowych oraz szkolnictwa wyższego. Osoby szukające drukarki do wykorzystania w domu lub mikro firmie będą mogły zapoznać się z zamkniętą i prostą w obsłudze drukarką 3D Flashforge Adventurer 4.
  • W sekcji robotów zostaną zaprezentowane współpracujące ramiona firmy Elephant Robotics. Są to urządzenia przeznaczone dla edukacji pozwalające na poznawanie technologii takich jak widzenie maszynowe, czy sztuczna inteligencja i stosowanie ich w rozwiązaniach automatyki. Roboty te, wzorowane na maszynach przemysłowych, mają na celu ułatwienie uczniom i studentom płynnego wejścia na rynek pracy.

Fundacja IT Girls – powstała na bazie doświadczeń jej założycielek, sióstr – Wioli i Ady. Same przeszły drogę w IT – od pomysłu na przyszłość, przez wybranie studiów, na pracy w zawodzie kończąc. Fundacja chce inspirować i edukować dzieci oraz młodzież w kwestii ich możliwości rozwoju w zawodach związanych z nowymi technologiami i informatyką. Będziecie mieli możliwość poznać bliżej fundację, jej działania a także osobiście porozmawiać z założycielkami.

Na stoisku Budda Play będziecie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w grze Assetto Corsa z Królową Polskiego Driftu  – Karoliną Pilarczyk. Do dyspozycji zwiedzających oddamy kokpity SimRacing.

Dzięki Fundacji Koncept Kultura, będziecie mogli zagłębić się w Wirtualny Teatr Historii. Fundacja zaprosi was do kina VR, a także do wirtualnego Escape Roomu.

Kod QR na banerze promocyjnym targów Koneser Technologicznie

Mnemosis to polski startup deep tech zajmujący się tworzeniem tzw. digital humans w oparciu o zaawansowaną metodę skanowania 4D oraz własny algorytm AI w zautomatyzowanym procesie przetwarzania. Na targach pokażą możliwość zastosowania efektów swojej technologii między innymi w silniku Unreal 5.

ACTINA – polski producent komputerów gamingowych. Komputery ACTINA tworzone są przez profesjonalistów od ponad 20 lat we współpracy ze światowymi producentami podzespołów. Służą na eventach, turniejach, bootcampach, obozach oglądanych i odwiedzanych przez tysiące. Na stoisku ACTINY młodsi gracze będą mogli przetestować gry LEGO Gwiezdne Wojny Saga Skywalkerów oraz Psi Patrol Grand Prix.

Point Games – w sklepie będziecie się mogli zaopatrzyć w gry planszowe, książki, komiksy, mangę, gadżety z gier, gry planszowe itp.

W ramach strefy Retro, zostaną udostępnione zabytkowe urządzenia. Wśród nich znajdą się m.in. NES (Super Mario, Excitebike), Nintendo 64 (Mario Kart 64, Super Smash Bros), Atari 65XE (Yoomp!), Commodore 64 (Boulder Dash, River Raid) oraz pecety z Windowsem XP spięte w sieć (Worms Armageddon, Quake III Arena). Wszystkie urządzenia będą w pełni interaktywne. Strefę buduje i obsługuje Fundacja Dawne Komputery i Gry 

Legia Esport Schools – w ramach stoiska odwiedzający będą mieli możliwość wzięcia udziału w testach predyspozycji esportowych, które pozwolą na szybką diagnozę ich umiejętności.

PHOTOmodeBook to wystawa autorstwa Rafała Szrajbera, która prezentuje zdjęcia wykonane przez artystę w różnych grach. Nazywane potocznie „screenami” projekty już dawno przestały być bowiem postrzegane jako zwykłe „zrzuty ekranu”. To obecnie forma sztuki, w której artystami i twórcami są użytkownicy gier, dlatego też deweloperzy coraz częściej dodają do swych produkcji tzw. photo mode, aby wspomagać tę ekspresję twórczą.

Prezentacje studenckich projektów gier i prac konkursowych (Game Graphics Contest) – zespołowego tworzenia gier komputerowych.

W strefie Indie Games niezależni twórcy pochwalą się  swoimi produkcjami. Dla odwiedzających będzie to okazja, by dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat i sprawdzić je w akcji. Dla deweloperów natomiast – szansa na poznanie opinii tych, dla których przygotowują swoje produkcje.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem medialnym naszego portalu. Partnerami eventu są: 

  • Samsung Memory
  • Yumisu ProGamer
  • Huzaro
  • Ubisoft
  • Cenega Polska
  • Centrum Praskie Koneser

Targi odbędą się 15 października 2022 w godzinach 10:00 – 20:00 w Centrum Praskim Koneser (Butelkownia). Bilety są bezpłatne (ograniczona ilość) do nabycia na stronie Evently. Tych z was, których wizja wzięcia udziału w pierwszej edycji imprezy szczególnie zainteresowała, zaciekawić może również link do oficjalnego wydarzenia na FB, gdzie znaleźć będziecie mogli dodatkowe informacje.