Mikrofon Blue Sona XLR i lampka – nowości od marki Logitech

23 września 2022,
17:13
Maksymilian Matuszak

Logitech For Creators pokazał nowy sprzęt. W pakiecie znajdzie się doskonały i rewolucyjny mikrofon oraz lampa studyjna mająca jeden szkopuł.

mikrofon blue sona
Na skróty
  • Mikrofon Blue Sona kończy z erą koszyków mikrofonowych.
  • Lampa studyjna Litra Beam pozwoli na doświetlenie stanowiska i udekorowanie naszego tła.
  • Cena lampki i jej możliwości dają pole do dyskusji.

Logitech For Creators to specjalna odnoga firmy Logitech przeznaczona dla twórców. Zaprezentowane zostały dwa produkty: dynamiczny mikrofon transmisyjny Logitech Blue Sona z technologią ClearAmp oraz podświetlenie do monitora Logitech Litra Beam, kształtujące i kierujące światło. Oba dadzą nam wiele nowych możliwości.

Mikrofon Logitech Blue Sona

Legendarny Blue Microphones otrzymał własne dziecko, a Logitech Blue Sona wprowadza jakość na nowy poziom. Technologia ClearAmp zapewnia dobry dźwięk o wysokiej czułości, dając nam możliwość odcięcia się od zewnętrznych wzmacniaczy. Specjalna dwumembranowa kapsuła pozwoli natomiast zapomnieć o koszyczku na mikrofon, a dzięki nowej budowie możemy obracać nasze mocowanie o 290 stopni. Wraca też technologia XLR, która łatwo zintegruje się z naszym systemem audio. Logitech Blue Sona dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: Graphic i Off-White. Cena premierowa nowego sprzętu to 350 dolarów.

Lampka Litra Beam

W tym miejscu będę mógł się bardziej wypowiedzieć. Można spokojnie stwierdzić, że zajmuje się profesjonalną fotografią, więc gdy Logitech zapowiedział nową lampkę, wzbudził moje zainteresowanie. Krótko mówiąc, jakość to jedyny argument, by ją zakupić. Litra Beam oferuje nam zakres temperatury barwowej między 2700 a 6500 Kelvinów, a porównałem to z pierwszą lepszą lampą studyjną. Jej temperatura barwowa wynosi od 2500 do 9000K.

temperatura barwowa
Źródło: azaris.pl

Dodatkowo była ona bezprzewodowa, czego nie znajdziemy u Logitecha. Jeśli zaś chodzi inne statystyki, są one podobne lub lepsze na plus losowej lampy. Litra Beam kupimy za ponad 500 zł, a porównywana lampa kosztowała 300 zł. Ktoś spyta, czemu porównuje studyjną lampę fotograficzną z akcesorium dla streamerów. Powód jest prosty – jest to ten sam sprzęt, tylko z inną nazwą. To czy kupicie droższego Logitecha, czy tańszą lampę do fotografii, zależy tylko od was.