fbpx

PlayStation VR2 będzie kompatybilne z PC. Sony certyfikuje adapter, który to umożliwia

30 maja 2024,
08:00
Arek Grabowski
Prezentacja gogli PlayStation VR2

Niedawno informowaliśmy o tym, że PlayStation VR2 nie jest chwilowo produkowane przez Sony, by wyprzedać obecne na magazynach jednostki. Oznacza to więc nie najlepszą popularność produktu wśród użytkowników PlayStation 5. W sieci znaleziono nową licencję certyfikacyjną, która może wskazywać na to, że Sony pracuje nad adapterem do PlayStation VR2. Dzięki temu gogle mają współpracować z PC. Informację przekazał użytkownik Twittera o pseudonimie SadlyItsBradley.

Według ujawnionych szczegółów adapter ma być dostępny już niebawem w sprzedaży. Sony planuje dodać wsparcie dla PlayStation VR2 na PC jeszcze przed końcem 2024 roku.

Jak gogle PlayStation VR2 będą działać na PC?

Informator potwierdza, że gracze będą mieli dostęp do ogromnej liczby gier na PC. Według ujawnionych danych tytułów ma być znacznie więcej niż w przypadku konsol PlayStation 5. To zdecydowanie pozwoli zwiększyć „zasięg” gogli PlayStation VR2.

Potencjalnie ten krok Sony sprawi, że sprzęt będzie ponownie produkowany. Warto również pamiętać o nadchodzącej konsoli PlayStation 5 Pro. Prawdopodobnie gogle VR również będą tutaj wspierane. Sony może również planować wydanie kilku dedykowanych dla tego sprzętu gier.