fbpx

Trailer Silent Hill: Townfall skrywa tajemniczą wiadomość

Opublikowany trailer Silent Hill: Townfall na pierwszy rzut oka wydawał się niepokojący, wprowadzał w zakłopotanie, ale nie ujawniał on za dużo. Teraz wiemy – jego twórcy ukryli w nim kilka wiadomości.

Na skróty
  • Dyrektor kreatywny Silent Hill: Townfall polecił ponowne obejrzenie trailera, aby nic nam nie umknęło.
  • Społeczność potraktowała to jako wyzwanie, całkiem szybko udało się odnaleźć ukryte treści.
  • Użytkownik reddita w spektogramie odkrył wiadomość „Jakiekolwiek serce miało to miasto, teraz się zatrzymało”.

Kilka dni temu mogliśmy oglądać wydarzenie pod nazwą Silent Hill Showcase. Konami zaprezentowało nam cztery nowe produkcje spod ich skrzydeł. Wśród nich znajdowała się pozycja o nazwie Silent Hill: Townfall, a na zwiastunie ukazane zostały nam jedynie dziwne, niepokojące nagrania, oraz jakieś przesłuchanie. W poprzednim wpisie na ten temat napisaliśmy że trailer nie ukazuje za dużo, ale potrafi zaciekawić. Nie myliliśmy się, filmik może wzbudzić zainteresowanie jeśli tylko pogrzebiemy w nim trochę głębiej, okazuje się że developerzy ukryli w nim kilka ukrytych smaczków.

Ukryta wiadomość w zwiastunie Silent Hill: Townfall

Jon McKellan, dyrektor kreatywny Townfalla, w trakcie wydarzenia zaznaczył że to dopiero początek i na razie nie zdradzają więcej. Niemniej jednak naprowadził on fanów serii na małe śledztwo, polecił on obejrzenie zwiastuna drugi raz, aby niczego nie pominąć. Studio NoCode długo nie musiało czekać na odpowiedź społeczności, wiadomość została całkiem szybko odnaleziona.

Użytkownik reddita o pseudonimie u/MilkManEx wpadł na pomysł aby pobrać trailer Silent Hill: Townfall w formacie m4a, a następnie wrzucić go do Audacity. Plan okazał się strzałem w dziesiątkę, na spektogramie mogliśmy odczytać wiadomość:

Wiadomość z spektogramu
Źródło: u/MilkManEx

Jakiekolwiek serce miało to miasto, teraz się zatrzymało.

Możemy wyczytać z spektogramu trailera Silent Hill: Townfall

To niepodważalnie jest najmocniejsze znalezisko które idealnie wpasowuje się do klimatu Silent Hilla, jego fani doskonale o tym wiedzą. Niewykluczone że historia Townfalla będzie mieć miejsce nigdzie indziej jak właśnie w strasznym miasteczku Silent Hill. Poza tym, użytkownikom udało się również dotrzeć do kodu Morse’a z sygnałem ratunkowym S.O.S. Odnaleziona została również wiadomości „Twoje ciało jest słabe”, a na sam koniec developerzy udostępnili dwa zdjęcia jakiegoś domu. Oba zdjęcia wyglądały identycznie, lecz fani już byli przygotowani. Na jednym z zdjęć można było znaleźć ukrytą treść „Nie wiem jak się wydostać”.

Czy wszystko zostało odnalezione?

Nikt nie wie czy to koniec zagadek, czy wszystkie ukryte treści zostały odszyfrowane, ale to co już mamy może wprowadzać w osłupienie. Cieszy mnie inicjatywa studia NoCode, które to chce nas jak najbardziej zainteresować nowym tytułem z serii Silent Hill. Jon McKellan zapewnia że gra będzie szanować kod źródłowy pierwszych dwóch części, ale w tym samym momencie tworzyć coś zupełnie innego. Twórcy uprzedzają, że nie mamy się spodziewać zbyt wielu nawiązań do poprzednich części, najważniejsza jest historia samego Townfalla.