fbpx

God of War robi furorę. Znamy oficjalne wyniki sprzedażowe

23 listopada 2022,
17:30
Jacek Kowal

PlayStation opublikowało oficjalne wyniki sprzedażowe tydzień po premierze God of War: Ragnarök. Nowe przygody Kratosa i Atreusa pobiły wszelkie rekordy nie tylko wśród produkcji studia Santa Monica, ale ogólnie w historii PlayStation Studios.

Kratos i Boy

God of War: Ragnarök miało swoją premierę 9 listopada i z miejsca pobiło wszelkie rekordy. Najnowsza gra studia Santa Monica pomimo początkowych problemów między innymi z dubbingiem, produkcja sprzedaje się fenomenalnie. Nie tylko sprzedała się już w milionach kopii, ale dodatkowo jest najszybciej rozchodzącym się tytułem w historii PlayStation Studios.

Ponad 5 milionów kopii God of War: Ragnarök

Minęły dwa tygodnie od premiery God of War: Ragnarök, więc twórcy postanowili pochwalić się wynikami sprzedażowymi, które są imponujące. Zaledwie tydzień po premierze, gra rozeszła się w ponad 5.1 miliona egzemplarzy. Do tej liczby zaliczamy oczywiście zarówno wersje pudełkowe, jak i wydania cyfrowe, w tym prawdopodobnie zamówienia przedpremierowe, ale tu nie mamy pewności. Żadna inna gra na PlayStation nie miała takie wzięcia. Oficjalny Twitterowy profil PlayStation pogratulował studio Santa Monica nowego rekordu.

Dla porównania The Last of Us Part II w podobnym czasie osiągnęło nieco ponad cztery miliony kopii, Spider-Man 3,3 miliona, a poprzedni God of War z 2018 roku 3.1 miliona. Gra oczywiście zbiera świetne recenzje, a jedną z nich napisał dla was Tomek, który rozłożył grę na czynniki pierwsze i wystawił jej sprawiedliwą ocenę.