Sierpniowe premiery gier indie na PlayStation

2 sierpnia 2022,
20:24
Kaja Piaścik

W sierpniu na PlayStation trafi kilka naprawdę ciekawych gier indie. Wśród nadchodzących tytułów znajdują się zarówno premierowe produkcje, jak i te indyki, które są już dostępne na innych platformach.

Grafika promocyjna I Was a Teenage Exocolonist - główna postać i zwierzątko
Na skróty
  • Na blogu PlayStation pojawiło się zestawienie sześciu gier indie, które trafią na PS4 i PS5 w sierpniu.
  • Indyki z konsolową premierą w tym miesiącu to Gigabash, Cult of the Lamb, Rollerdrome, Cursed to Golf, I Was a Teenage Exocolonist oraz Inscryption.

W sierpniu możemy spodziewać się kilku wartych uwagi premier gier indie na PlayStation. Na oficjalnym blogu PS pojawiło się zestawienie sześciu indyków, które zadebiutują na konsolach firmy Sony w tym miesiącu – nie tylko w ramach światowej premiery. Część z tytułów jest już od jakiegoś czasu dostępna na innych platformach, ale nareszcie zbliża się moment, w którym zagrać w nie będą mogli także posiadacze PS4 i PS5.

Na PlayStation trafią wkrótce: Gigabash, Cult of the Lamb, Rollerdrome, Cursed to Golf, I Was a Teenage Exocolonist i Inscryption.

Sierpniowe indyki na PlayStation

W pierwszej kolejności – już 5 sierpnia – na PS4 i PS5 pojawi się Gigabash od Passion Republic Games. Wieloosobowa arenowa bijatyka pozwoli na walki między kaiju, czyli potworami-gigantami, które w grze noszą nazwę Tytanów. Tytuł będzie oferował także cztery kampanie dla jednego gracza i tryb lokalnej kooperacji z imprezowymi scenariuszami. Gra będzie dostępna także na innych platformach.

Cult of the Lamb, o którym pisaliśmy przy okazji udostępnienia materiału z instrukcją tworzenia kultu, będzie miał premierę 11 sierpnia. Tytuł trafi na PS4 i PS5, a także PC, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.

Trzecioosobowa strzelanka i gra skaterska w jednym, Rollerdrome, wjedzie na PS starszej i nowszej generacji oraz inne platformy 16 sierpnia. Produkcja studia Roll7 rozgrywać się będzie w 2030 roku. Zawody sportowe w retrodystopijnej przyszłości uwzględnią jazdę na rolkach i stylowe zabijanie przeciwników.

Cursed to Golf to gra golfowa w nowym wydaniu. Tytuł z motywem czyśćca i uroczą pikselową grafiką trafi na PS4, PS5 i resztę platform 18 sierpnia.

Wkrótce potem, 25 sierpnia, czeka nas premiera I Was a Teenage Exocolonist. Narracyjny RPG od Northway Games opowie o nastoletnich latach spędzonych na obcej planecie. W tytule możemy spodziewać się bazującej na kartach walki, wątków romansowych i podejmowania wyborów, które zadecydują o losach pozaziemskiej kolonii.

Ostatnim z sześciu indyków, które w sierpniu pojawią się na PlayStation, jest wyjątkowa karcianka Inscryption. Produkcja zdążyła już podbić serca graczy na innych platformach, ale na PS5 zagrać będzie można od 30 sierpnia.