fbpx

Na nowej mapie Battlefield 2042 pojawił się ciekawy Easter Egg. Jest to nawiązanie do Mirror’s Edge

Są gracze, którzy tylko chcą przejść grę lub wypełniać dane nam zadania. Są też dociekliwcy, którzy przeczesują każdy piksel mapy w poszukiwaniu ciekawostek. Właśnie ci drudzy odnaleźli coś nowego w świeżo dodanej mapie do Battlefield 2042. Co wpadło do gry razem z czwartym sezonem?

Faith z Mirror’s Edge w Battlefield 2042

Na nowej mapie w Battlefield 2042, która nazywa się Flashpoint gracze znaleźli ciekawe nawiązanie do innej produkcji EA DICE. Mowa tu o parze butów, które zwisają na szczycie dźwigu. Ich kolor i umieszczenie na pewno nie są przypadkowe. Zresztą sami zobaczcie, czy nie wyglądają znajomo:

Buty Faith w battlefield-2042
Źródło: EA DICE

Niestety jest to zapewne lekkie mrugnięcie okiem do fanów obu gier, a nie ukryta zapowiedź nowego Mirror’s Edge. Oryginał został wydany w 2008 roku na a PS3, Xbox 360 i PC. Produkcja opierała się na innowacyjnym systemie parkour’u z perspektywy pierwszej osoby. W 2016 roku pojawił się prequel, czyli Mirror’s Edge Catalyst na PS4, Xbox One i PC. Obecnie nie wiadomo czy nowa odsłona serii w ogóle powstanie. Pozostaje żyć nadzieją i rozkoszować się takimi drobnymi smaczkami jak ten.