Saturnalia – 15 minut rozgrywki z sardyńskiego survival horroru

Redakcja Game Informer podzieliła się 15-minutowym materiałem z rozgrywki z survivalowego horroru Saturnalia. Inspirowany folklorem Sardynii roguelike studia Santa Ragione będzie nie tylko straszył, ale i zachwycał stroną wizualną. Gra ma przy tym opierać się na eksploracji przypominającego labirynt miasteczka oraz rozwiązywaniu ściśle związanych z fabułą i przestrzenią łamigłówek.

2 września 2022
Na skróty
  • Saturnalia otrzymały 15-minutowy materiał z rozgrywki.
  • Gra ma mieć premierę w 2022 roku w wersji na PC i w późniejszym terminie na innych platformach.

O gameplayu i wyjątkowym stylu graficznym nadchodzącej gry włoskiego studia Santa Ragione pisaliśmy niedawno, teraz zaś redakcja Game Informer zaprezentowała 15-minutowy materiał z rozgrywki survivalowego indie horroru Saturnalia. Gra ma wyjść jeszcze w tym roku na PC (tylko na Epic Games Store), a później pojawić się także w wersjach na konsole.

Saturnalia – co wiemy o gameplayu?

W udostępnionym materiale Wesley LeBlanc przedstawia fragment, w którym kieruje jedną z czterech grywalnych postaci – Anitą. Kobieta poszukuje swojego partnera, ale poluje na nią potwór grasujący po uliczkach mrocznego miasteczka-labiryntu o nazwie Gravoi. Ponieważ gra nie uwzględnia mechanik walki, jedyną opcją jest ucieczka lub chowanie się. Przy tym wciąż trzeba szukać nowych ścieżek, znajdować skróty i zdobywać przedmioty, które umożliwiają łatwiejszą nawigację w terenie.

Wideo wyjaśnia też, jak wygląda roguelike’owy aspekt indie horroru. W momencie śmierci wszystkich czterech postaci gracz zachowa postęp w fabule, ale układ Gravoi ulegnie kompletnej zmianie. W wideo zaprezentowany jest także system zdobywania kolejnych wskazówek, a to wszystko w inspirowanym szkicami i klasycznymi technikami animacji stylu graficznym. Na samym końcu materiału pojawiło się też to, co najciekawsze w survival horrorach, czyli śmierć postaci.

UWaga! Gorące informacje!