Saturnalia – survival horror o tradycjach Sardynii otrzymał zwiastun z omówieniem rozgrywki

Przygodowy survival horror Saturnalia otrzymał nowy zwiastun, w którym twórcy przedstawiają szczegóły gameplayu. Inspirowana folklorem Sardynii i włoskimi filmami giallo gra studia Santa Ragione ma pojawić się na PC jeszcze w tym roku.

6 sierpnia 2022
Na skróty
  • Saturnalia, przygodowy survival horror od Santa Ragione, otrzymał zwiastun z omówieniem gameplayu.
  • Gra będzie opowiadać o rytuałach zimowego przesilenia w tajemniczym miasteczku Gravoi i opierać się na folklorze Sardynii.
  • Premiera na PC ma odbyć się w tym roku, a deweloper planuje także wersje na inne platformy.

Saturnalia, nachodząca gra włoskiego studia Santa Ragione, otrzymała nowy zwiastun. W materiale twórcy opowiadają o szczegółach rozgrywki przygodowego survival horroru, który będzie mocno opierał się o folklor i tradycje Sardynii, a także czerpał inspiracje z włoskich horrorów/thrillerów giallo. Produkcja na pierwszy rzut oka zachwyca przede wszystkim stylem graficznym przypominającym szkice i animację poklatkową.

Saturnalia – gameplay i informacje

Gra opowie o rytuałach zimowego przesilenia w tajemniczym miasteczku Gravoi. W tytule prowadzić będziemy czwórkę bohaterów, których celem jest ucieczka z wioski-labiryntu. Gracze będą musieli używać narzędzi, by otwierać skróty oraz eksplorować teren bez mapki w interfejsie, a jedynie z wykorzystaniem kierunkowskazów i planów w świecie diegetycznym.

Saturnalia mają zawierać elementy gier roguelite – układ Gravoi zmieni się za każdym razem, gdy wszystkie postaci zginą, ale zachowany zostanie postęp w łamigłówkach i fabule. Twórcy obiecują nieliniową, dynamiczną narrację, z którą zintegrowane będą zagadki. Aby pomóc sobie w ich rozwiązywaniu, gracze skorzystają z limitowanego zasobu zapałek, którymi oświetlać będą pogrążony w ciemnościach teren.

Saturnalia pojawią się jeszcze w tym roku na PC wyłącznie w Epic Games Store, gdzie można dodać grę do listy życzeń. Deweloper planuje też wersje na inne platformy w późniejszym terminie.

UWaga! Gorące informacje!