Helldivers 2 wciąż boryka się z problemami. Prezes studia otwarcie mówi „kup grę później”

20 lutego 2024,
17:09
Arek Grabowski
Bohater Helldivers 2 na tle nieba

Helldivers 2 bije wszelkie rekordy popularności od momentu premiery na PlayStation 5 i PC 8 lutego. Niedawno informowaliśmy o jednoczesnej liczbie aktywnych użytkowników, która przekroczyła 330 tys. Ten rekord udało się kilkukrotnie pobić od tamtego momentu. Gra radzi sobie świetnie jeśli chodzi o popularność, jednak nie jest najlepiej w kwestii strony technicznej.

Deweloperzy już pracują nad nową roadmapą dla Helldivers 2. Nie jest to jednak sedno problemu. Gracze borykają się z długim oczekiwaniem w kolejkach, ograniczeniami AFK, pojemnością serwerów oraz innymi błędami infrastruktury sieciowej. Dyrektor generalny Arrowhead Studios, Johan Pilestedt, wypowiedział się na ten temat.

Prezes Arrowhead Studios mówi, by „kupić grę później”, kiedy problemy zostaną rozwiązane

Spore problemy Helldivers 2 uniemożliwiają komfortową rozgrywkę. Dyrektor generalny Arrowhead Studios postanowił być szczery z graczami. Informuje, że chciałby on oczywiście zarobić jak najwięcej pieniędzy – ostatecznie jednak nie chce dostarczać produktu, który będzie niezadowalający dla graczy. Dlatego też podkreśla, by „kupić grę później”, jeżeli obecne problemy są zbyt uciążliwe.

Te słowa od dyrektora generalnego Arrowhead Studios napawają optymizmem. Uważa on, że Helldivers 2 to świetna gra i jest warta tego, by poczekać na poprawki związane z serwerami. Jeżeli ktoś nie ma pieniędzy, by kupić ten tytuł lub przeszkadzają mu problemy – może go po prostu kupić później, do czego zachęca CEO Arrowhead.