Steelrising ukazane na nowym materiale z rozgrywki

Choć do premiery gry Greedfall 2: The Dying World jeszcze bardzo daleka droga, to już teraz studio Spiders przygotowuje dla nas tytuł, który troszkę nam ten czas oczekiwania umili. Już we wrześniu tego roku zadebiutuje bowiem Steelrising, którego nowy fragment rozgrywki właśnie trafił do sieci.

17 czerwca 2022
Na skróty
  • Serwis IGN udostępnił nowy fragment rozgrywki ze Steelrising – clockpunkowego soulslike’a od studia Spiders.
  • Tytuł ten wyróżni się przede wszystkim agresywnym stylem rozgrywki oraz bogatą warstwą fabularną.
  • Gra zadebiutuje 8 września 2022 roku na pecetach oraz konsolach PS5 i Xbox Series X|S.

Na łamach serwisu IGN opublikowany został kolejny fragment gry Steelrising – jedynego w swoim rodzaju clockpunkowego soulslike’a od studia Spiders. We wspomnianym materiale znalazły się zarówno sekwencje walki, jak i eksploracji. Nie zabrakło również spojrzenia na arsenał oraz elementy kosmetyczne naszej postaci, bo jak się okazało, również i w tej kwestii tytuł będzie miał nam sporo do zaoferowania.

Steelrising – soulsy, śmierć i automatony

W przeprowadzonym dla portalu Mirror wywiadzie, Jehanne Rousseau – CEO Spiders oraz główna scenarzystka gry – przyznała, że ich najnowsze dzieło jest silnie inspirowane dotychczasowymi dokonaniami studia From Software. Trudno jednak w tym przypadku doszukiwać się podobieństwa do samej trylogii Dark Souls, Steelrising podąża raczej śladami o wiele bardziej agresywnego Bloodborne’a. Nie znajdziemy tutaj masy ciężkiego żelastwa, którym opancerzymy naszą bohaterkę. Aegis skupiać się będzie bowiem przede wszystkim na szybkich atakach oraz zręcznych unikach, a pomoże jej w tym wyjątkowa mechanika ,,ochłodzenia”, umożliwiająca natychmiastowe przywrócenie utraconej w walce energii w celu kontynuowania zabójczych sekwencji.

Tym co wyróżni Steelrising od reszty soulslike’ów będzie z pewnością konkretnie nakreślona fabuła oraz możliwość podejmowania przez nas wyborów, które ostatecznie będą miały wpływ na charakter głównej bohaterki. Urywek historii zawartej w grze mogliśmy już poznać dzięki opublikowanemu w maju fabularnemu zwiastunowi.

Premiera Steelrising już niedługo

Najnowsze dzieło studia Spiders zdążyło już zaliczyć lekkie opóźnienie, gdyż pierwotnie zadebiutować miało w czerwcu tego roku. Twórcy potrzebowali jednak trochę dodatkowego czasu, by w pełni dopieścić swoją produkcję, dlatego przesunęli datę premiery na 8 września 2022 roku. Gra niezmiennie zmierza na PC oraz konsole PS5 i Xbox Series X|S.

Ustrzel grową okazję

Nikodem Idziak

UWaga! Gorące informacje!