Jurassic World Evolution 2 wychodzi już dziś

Jurassic World Evolution 2 ma dziś swoją premierę. Pomimo bycia bliźniaczo podobną do poprzedniczki, gra posiada tonę funkcji, których w jedynce nie było.

9 listopada 2021
Na skróty
  • W Jurassic Park Evolution 2 pojawią się dinozaury morskie i powietrzne.
  • Różni rodzaje gości parku z graficznego urozmaicenia staną się osobną mechaniką.
  • Sztuczna inteligencja stworów została gruntownie przebudowana.
  • Gra kosztuje 220 zł (240 za wydanie Deluxe).

Jurassic World Evolution 2 to kontynuacja najlepszego na rynku symulatora zarządzania parkiem dinozaurów. Właśnie dzisiaj odbędzie się jego premiera, zarówno na platformie Steam, jak i na Epic Games Store.

To samo, tylko lepiej

Na pierwszy rzut oka nie widać, żeby w serii coś się zmieniło. Jeff Goldblum nadal jest narratorem gry. Ale diabeł tkwi w szczegółach. Pierwsza sprawa, gracze nie będą już ograniczeni do dinozaurów lądowych. Jurassic World Evolution 2 dodaje nie tylko przerośnięte akwaria dla pływających gadów, ale też dedykowane przestrzenie dla latających stworów.

Jeden z wielu pterozaurów dostępnych w grze.
Jeden z wielu pterozaurów dostępnych w grze.

Nowością jest również różnorodność odwiedzających park. O ile wcześniej atrakcyjność parku dla różnych grup definiowała tylko wygląd gości, o tyle teraz jest to dość ważna mechanika. Sklepy z pamiątkami należy stawiać w obszarach popularnych wśród konkretnych kategorii zwiedzających. Regularni odwiedzający będą przyciągani przez nowe wybiegi, więc wykosztowanie się na pobliski sklepik może się zwrócić.

Powrót do przeszłości

Jurassic World Evolution 2 będzie również posiadać scenariusze bazujące na wydarzeniach z całej serii Jurassic. Jest to co prawda zawartość rodem wzięta z pierwszej części, jednak należy się spodziewać wielu ulepszeń do formuły tego typu wyzwań, zwłaszcza że twórcy zapowiadają totalny remanent inteligencji prehistorycznych gadów. Mają one reagować na dźwięk, flary, a nawet odgłosy helikopterów. Ponadto ich agresywność ma być bardziej realistyczna. Roślinożercy mają atakować wyłącznie w ostateczności, a mniejsze drapieżniki już nie będą próbowały zjeść czegokolwiek większego od nich samych.

W Jurassic World Evolution 2 przerażają już nie dinozaury

Miejsce gadów w tej roli zajęła wysoka cena gry – 220 zł. Producenci uzasadniają cenę przede wszystkim zmianami w sztucznej inteligencji dinozaurów, która miała kosztować znaczną część budżety produkcji.

Bartłomiej Gawryszuk

Gracz od urodzenia, wielbiciel rachunku prawdopodobieństwa, projektant gier, poeta, człowiek. Dumny posiadacz bardzo imponującej kolekcji gier (o wiele za dużej zdaniem wielu), mnogiej osobowości i słodkiego kota potrafiącego wyłączyć komputer 3 razy w ciągu minuty. Z jakiegoś powodu uwielbia gry które zawierają nieumarłych, piesze wędrówki i wszelkiej maści gry kooperacyjne. Godzinami potrafi gadać dlaczego „World War Z” Max’a Brooks’a to najlepsza książka na świecie, pomimo wrodzonej awersji do horrorów.
UWaga! Gorące informacje!