Code: To Jin Yong – zapowiedź gry wuxia od Lightspeed Games

Pojawił się pierwszy trailer Code: To Jin Yong, gry akcji inspirowanej literaturą wuxia autorstwa Jin Yonga. Produkcją zajmuje się Lightspeed Games, studio odpowiedzialne za PUBG Mobile i Apex Legends Mobile.

Na skróty
  • Pojawił się pierwszy zwiastun Code: To Jin Yong.
  • Tytuł akcji z otwartym światem opiera się o powieści wuxia autorstwa Jin Yonga.
  • Gra wykorzystuje silnik Unreal Engine 5.

Fani filmów takich jak Przyczajony tygrys, ukryty smok czy Hero, a także gry studia BioWare z 2005 roku, Jade Empire, mają na co czekać. Chińska firma Tencent zapowiedziała nadchodzący tytuł oparty na silniku Unreal Engine 5. Code: To Jin Yong będzie grą akcji z otwartym światem opartą o literacką twórczość jednego z najpopularniejszych autorów gatunku wuxia, Jin Yonga. Deweloperem jest Lightspeed Games – studio, które wyprodukowało PUBG Mobile i Apex Legends Mobile.

Code: To Jin Yong – pierwszy zwiastun

Trailer Code: To Jin Yong przedstawia tak naprawdę niewiele – dwóch bohaterów oraz fragment rozgrywki z pojedynku. System walki wyraźnie opiera się na zachwycającym wizualnie stylu z chińskich opowieści o mistrzach sztuk walk i uwzględnia specjalne umiejętności postaci.

Produkcja jest jeszcze na wczesnym etapie produkcji. Materiał przedstawiony w trailerze pochodzi z demo na silniku R&D, a więc jest jedynie namiastką tego, czego możemy się spodziewać po Code: To Jin Yong na UE5. Zwiastun nadchodzącego tytułu nie zdradza żadnych szczegółów odnośnie szacunkowej daty premiery.