fbpx

Anthem – zarząd EA decyduje o przyszłości gry BioWare

9 lutego 2021,
17:01
GAMESGURU

Anthem od BioWare okazał się sporym rozczarowaniem. Dalsze losy produkcji ważą się na szali i w tym tygodniu Electronic Arts zadecyduje, jaka przyszłość czeka tytuł.

Ważą się dalsze losy Anthem od Bioware
Na skróty
  • Electronic Arts zadecyduje w tym tygodniu, jaki los czeka Anthem od BioWare.
  • W celu zapewnienia rozwoju zespół pracujący przy tytule musiałby zostać powiększony trzykrotnie.
  • Wydawca na razie nie komentuje, czy produkcja otrzyma drugą szansę na nowe życie.

Od pierwszej zapowiedzi Anthem budził sporo zainteresowania, jawiąc się jako pierwszy prawdziwie satysfakcjonujący symulator w stylu Iron Mana. Niestety 22 lutego 2019 r. rzeczywistość zweryfikowała oczekiwania, ujawniając produkt rozczarowujący i powtarzalny. Po BioWare fani spodziewali się rozbudowanego RPG z fantastyczną fabułą, jednak nastawione na gry usługi Electronic Arts dodała swoje trzy grosze. W zasadzie wzięło trzy grosze od BioWare i dodało je do swoich trzech milionów.

Anthem Next – potencjalnie nowa przyszłość

Po nieudanym debiucie twórcy starali się jeszcze naprawić grę. Deweloper stworzył w tym celu niewielki zespół (pod kierownictwem producenta wykonawczego Christiana Dailey), który miał za zadanie przebudować tytuł i uczynić go tym, czym miał być według pierwotnych założeń. W ostatnim roku pojawiły się trzy posty na blogu Anthem informujące o dalszych losach i zmianach, jakie mają zostać wprowadzone w produkcji. Jednak w grudniu ubiegłego roku, w ramach przetasowań wewnątrz firmy, zespół opuścił jego lider – Dailey. A to nie wróżyło zbyt dobrze grze.

Anthem Next miał być nową nadzieją dla tytułu

Niepewna przyszłość Anthem

Wczoraj wieczorem Jason Schreier opublikował na łamach Bloomberga informację jakoby wierchuszka z Electronic Arts miała podjąć w tym tygodniu decyzję, czy wciąż opłaca się próba naprawienia Anthem. Źródłem tych informacji mają być aż trzy osoby związane z tematem, a nie jest tajemnicą, że Schreier ma ogromną sieć kontaktów w branży i jego artykułu są warte uwagi.

Według artykułu dyrektorzy Electronic Arts zadecydują w tym tygodniu, czy zespół pracujący nad Anthem zostanie powiększy, czy projekt zostanie porzucony. BioWare informował w zeszły roku, że nad tytułem wciąż pracuje około 30 osób. W celu zapewnienia dalszego rozwoju zespół musiałby rozrosnąć się trzykrotnie, a nie jest pewnym, czy osoby decyzyjne będą w stanie zainwestować więcej w tytuł.

Sam wydawca nie komentuje pogłosek. W branży znane są jednak przypadki „drugich szans”, czego najlepszym przykładem jest No Man’s Sky. Ścieżką odkupienia planują również podążyć twórcy Cyberpunka 2077.