Anthem – zarząd EA decyduje o przyszłości gry BioWare

Anthem od BioWare okazał się sporym rozczarowaniem. Dalsze losy produkcji ważą się na szali i w tym tygodniu Electronic Arts zadecyduje, jaka przyszłość czeka tytuł.

9 lutego 2021
Na skróty
  • Electronic Arts zadecyduje w tym tygodniu, jaki los czeka Anthem od BioWare.
  • W celu zapewnienia rozwoju zespół pracujący przy tytule musiałby zostać powiększony trzykrotnie.
  • Wydawca na razie nie komentuje, czy produkcja otrzyma drugą szansę na nowe życie.

Od pierwszej zapowiedzi Anthem budził sporo zainteresowania, jawiąc się jako pierwszy prawdziwie satysfakcjonujący symulator w stylu Iron Mana. Niestety 22 lutego 2019 r. rzeczywistość zweryfikowała oczekiwania, ujawniając produkt rozczarowujący i powtarzalny. Po BioWare fani spodziewali się rozbudowanego RPG z fantastyczną fabułą, jednak nastawione na gry usługi Electronic Arts dodała swoje trzy grosze. W zasadzie wzięło trzy grosze od BioWare i dodało je do swoich trzech milionów.

Anthem Next – potencjalnie nowa przyszłość

Po nieudanym debiucie twórcy starali się jeszcze naprawić grę. Deweloper stworzył w tym celu niewielki zespół (pod kierownictwem producenta wykonawczego Christiana Dailey), który miał za zadanie przebudować tytuł i uczynić go tym, czym miał być według pierwotnych założeń. W ostatnim roku pojawiły się trzy posty na blogu Anthem informujące o dalszych losach i zmianach, jakie mają zostać wprowadzone w produkcji. Jednak w grudniu ubiegłego roku, w ramach przetasowań wewnątrz firmy, zespół opuścił jego lider – Dailey. A to nie wróżyło zbyt dobrze grze.

Anthem Next miał być nową nadzieją dla tytułu

Niepewna przyszłość Anthem

Wczoraj wieczorem Jason Schreier opublikował na łamach Bloomberga informację jakoby wierchuszka z Electronic Arts miała podjąć w tym tygodniu decyzję, czy wciąż opłaca się próba naprawienia Anthem. Źródłem tych informacji mają być aż trzy osoby związane z tematem, a nie jest tajemnicą, że Schreier ma ogromną sieć kontaktów w branży i jego artykułu są warte uwagi.

Według artykułu dyrektorzy Electronic Arts zadecydują w tym tygodniu, czy zespół pracujący nad Anthem zostanie powiększy, czy projekt zostanie porzucony. BioWare informował w zeszły roku, że nad tytułem wciąż pracuje około 30 osób. W celu zapewnienia dalszego rozwoju zespół musiałby rozrosnąć się trzykrotnie, a nie jest pewnym, czy osoby decyzyjne będą w stanie zainwestować więcej w tytuł.

Sam wydawca nie komentuje pogłosek. W branży znane są jednak przypadki „drugich szans”, czego najlepszym przykładem jest No Man’s Sky. Ścieżką odkupienia planują również podążyć twórcy Cyberpunka 2077.

Paweł Trawiński

Gracz prawie od urodzenia, szukający angażujących historii. Pasjonat wiedzy wszelakiej, bo każda informacja ma swoją wartość. Mistrz smalltalk’u na dowolny temat, chętny do wysłuchania każdej opinii. Poza tym, typowy everyman, którego mijasz codziennie na ulicy.
UWaga! Gorące informacje!