TikTok testuje granie za pomocą swojej aplikacji rozrywkowej

Netflix, Amazon, a teraz TikTok – każdy chce wziąć dla siebie kawałek tortu z branży growej rozrywki. Jak donoszą informatorzy Routersa – to dopiero początek wielkich testów, a jesienią usługa wyjdzie poza granice Wietnamu i dotrze do innych azjatyckich regionów.

Na skróty
  • TikTok chce umożliwić granie za pomocą swojej aplikacji. Obecnie polem do testów stał się Wietnam, a jesienią tego roku dołączą do niego inne kraje południowo-wschodniej Azji.
  • Prawdopodobnie aplikacja wykorzysta bibliotekę gier od firmy-matki, ByteDance.

Według raportu Reutersa, TikTok testuje obecnie dodanie minigier do swojej aplikacji, a pierwsze próby zostały podjęte już w Wietnamie. Anonimowe źródła donoszą, że kolejnymi regionami w kolejce do testów są kraje południowo-wschodniej Azji – nastąpi to jeszcze jesienią tego roku. Dodatkowo Chińczycy planują rozszerzyć swoją ofertę i nie chcą ograniczać się tylko do małych, prostych produkcji.

Granie na TikToku

Platforma będąca w rękach pekińskiej firmy ByteDance już w 2019 roku oferowała granie za pomocą swojej aplikacji, jednak ograniczyła się do rynku azjatyckiego (za sprawą apki Douyin, chińskiego odpowiednika TikToka) i Stanów Zjednoczonych (gra Disco Loco 3D od Zyngi).

Według Reutersa, TikTok prawdopodobnie wykorzysta bibliotekę gier ByteDance do swojej aplikacji.