Sam & Max Save the World Remastered już dostępne

Jeśli tęskniliście za duetem detektywistycznym składającym się z miłującego sprawiedliwość psa i królika, którego ciągnie do przemocy, to już dzisiaj możecie ograć zremasterowaną wersję Sam & Max Save the World.

3 grudnia 2020

Stworzona przez Telltale Games i wydana w 2009 roku gra to podzielona na sześć epizodów przygoda, w której jako funkcjonariusze policji rozwiązujemy kolejne zagadki. Na początku zostajemy skierowani do zbadania sprawy dziecięcych aktorów powodujących chaos w naszym bliskim sąsiedztwie. Kiedy okazuje się, że mamy do czynienia z hipnozą, rzeczy zaczynają się komplikować… to jednak tylko wstęp do dalszego śledztwa. Całość pełna jest humoru, niecodziennych pomysłów i oryginalnych postaci.

Taki Sam (& Max), ale ładniejszy

W remasterze stworzonym przez Skunkape Games główne zmiany dotyczą ulepszonej grafiki i obsługi gamepada. W soundtracku usłyszymy też kilka nowych utworów. To, co kluczowe dla gry, czyli fabuła i gameplay, pozostaje praktycznie niezmienione. Nadal mamy do czynienia z point & clickową rozgrywką, a Sam i Max zachowują znany nam już charakter. Odświeżenie gry ma zachęcić graczy do powrotu do znanego im już świata.

Gra dostępna jest na platformach Steam i GOG oraz na Nintendo Switch.

Dorota Żak

Skończyła UJ zanim UJ skończył z nią, nałogowo ogląda filmy, a potem o nich opowiada. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!