Splatoon 3 na najnowszym gameplayu. Znamy datę premiery

Twórcy gry Splatoon 3 udostępnili najnowszy gameplay, na którym zobaczymy prezentację trybu Turf War oraz nową lokalizację i broń. Przy okazji poznaliśmy datę premiery produkcji zmierzającej wyłącznie na Nintendo Switch.

23 kwietnia 2022

Twórcy Splatoon 3 udostępnili najnowszy gameplay produkcji, przy okazji ujawniając dokładną datę premiery. Nowa odsłona serii trzecioosobowych strzelanek zadebiutuje na rynku 9 września wyłącznie na Nintendo Switch.

Na materiale wideo zobaczymy prezentację trybu Turf War, w którym dwa 4-osobowe zespoły starają się nie tylko wyeliminować członków przeciwnej drużyny, ale także pokryć atramentem jak największy obszar mapy. Walki trwają na terenach nowej lokalizacji – Eeltail Alley. W użyciu widzimy również nową broń nazwie Stringer.

Splatoon 3 – nowa odsłona serii trzecioosobowych strzelanek od Nintendo

Splatoon 3 to już trzecia część serii sieciowych strzelanek, których celem jest walka z przeciwnikami przy użyciu broni naładowanej kolorową farbą oraz zamalowywanie nią planszy. W tej odsłonie gracze odkryją regiony Splatlands, spalonej słońcem pustyni zamieszkanej przez zaprawione w bojach Inklingi i Octolingi. Splatsville, miasto chaosu, to napędzane adrenaliną serce tego zakurzonego pustkowia. Oprócz trybu Turf War, o którym pisałem wcześniej, w grze nie zabraknie też rozgrywki dla jednego gracza, w którym dołączymy do Agenta 3 w walce z niesfornymi Oktarianami i odkryjemy zagadki tajemniczych miejsc o nazwie Alterna i Fuzzy Ooze. Zabawę urozmaica system rozwoju, pozwalający odblokować zdolności, bronie i stroje, które wpływają na statystyki postaci.

Maciej Krause

Fan sprzętu komputerowego i technologii, który interesuje się wszystkim co z tymi zagadnieniami związane. Ponadto człowiek pełen nieposkromionej ambicji z ciekawością podchodzący do nowych wyzwań. W wolnym czasie stawia czoła bossom w grach wideo i nałogowo pokonuje kolejne kilometry na dwóch kółkach.
UWaga! Gorące informacje!