Alone in the Dark przypomina o sobie na nowym zwiastunie. Zapowiedziano też Edycję Kolekcjonerską

2 sierpnia 2023,
20:49
Dorota Żak
Bohaterowie Alone in the Dark

W październiku odbędzie się premiera survival horroru Alone in the Dark, w którym zobaczymy bohaterów o twarzach i głosach Davida Harboura i Jodie Comer. Wcielając się w jedną z dwóch postaci odkryjemy sekrety dworu Derceto pełnego zagadek, potworów i innych strachów. Produkcja określana jako „list miłosny do oryginalnej wersji gry z lat 90.”. otrzymała od wczoraj dwa nowe filmiki promocyjne połączone ze sobą pewną postacią.

The Dark Man wkracza do świata Alone in the Dark

Pierwszy z materiałów to krótki teaser zwracający uwagę na bohatera określanego mianem The Dark Man, który podobno zawsze słucha. W Alone in the Dark raczej nie będzie do nas przyjaźnie nastawiony. Co więcej, zanosi się na to, że przysporzy protagonistom – Emily Hartwood i Edwardowi Carnby’emu – wielu problemów.

Gdyby jednak ktoś okazał się zafascynowany tą tajemniczą postacią, może ją poznać bliżej za sprawą ogłoszonej dzisiaj Edycji Kolekcjonerskiej. Pojawi się ona w sprzedaży w cenie 199,99 euro, jednak z zakupami lepiej się pospieszyć – do sklepów trafi tylko 5000 egzemplarzy ze względu na limitowany nakład. Właściwie liczba ta spadnie jeszcze do 4999, ponieważ ostatni pakiet powędruje do Embracer Game Archive, archiwum zbierającego gry wido i konsole w celu ich zachowania.

Tak czy inaczej, zawartość Edycji Kolekcjonerskiej Alone in the Dark to:

  • figurka postaci The Dark Man 26cm wysokości);
  • kopia gry na PS5, Xbox Series X lub PC;
  • świecący w ciemności steelbook Alone in the Dark;
  • figurka Ostadte (10cm wysokości);
  • zestaw DLC do Edycji Kolekcjonerskiej (Derceto 1992 Costume Pack, Director’s Commentary Mode, Vintage Horror Filter Pack);
  • zawieszka na drzwi „Do Not Disturb”;
  • zestaw naklejek Derceto 1030.

Warto jeszcze wspomnieć, że nie tylko w tym przypadku mamy do czynienia z ograniczoną liczbą egzemplarzy. Także fizyczne wydania samej gry obejmą tylko 3500 kopii (3499 do sprzedaży i jedna dla Embracer Game Archive). Alone in the Dark można już zakupić w przedsprzedaży na Amazonie.

Gra zadebiutuje 25 października na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Obecnie na wszystkich wymienionych platformach można przejść za darmo jej początek Alone in the Dark Prologue, spełniający jednocześnie rolę zwiastuna i wersji demo.