David Harbour i Jodie Comer w remake’u Alone in the Dark. Grywalny prolog i data premiery

26 maja 2023,
11:22
Karla Kuźnicka
Jodie Comer i David Harbour w grze Alone in the Dark.

O reboocie Alone in the Dark, klasyka od THQ Nordic, wiemy już od 2022 roku, kiedy podczas pokazu studio ujawniło pierwszy zwiastun Alone in the Dark Remake. Oryginalna wersja gry miała swoją premierę aż w 1992 roku – wówczas zaoferowała niebagatelną przygodę zachęcającą swoim klimatem do wejścia w nieznane.

Deweloperem jest szwedzki Pieces Interactive, odpowiedzialny za wydanie takich gier jak Soma czy Amnesia: The Dark Descent, do których scenariusze napisał Mikael Hedberg, który również pracował nad remakiem Alone in the Dark.

Obsada i grywalny gameplay Alone in the Dark

W główne role wcielą się aktorzy Jodie Comer (Obsesja Eve, Free Guy) oraz David Harbour (Stranger Things, Violent Night). Comer zagra Emily Heartwood, bratanicę właściciela szpitala Derceto, który popełnił samobójstwo, Harbour zaś odegra rolę detektywa Edwarda Carnby’ego.

Premiera gry została wyznaczona na 25 października tego roku, a podczas PlayStation Showcase dostaliśmy długi gameplay wraz z omówieniem twórców i odtwórców głównych ról.

Rozgrywka ma być wypełniona zagadkami, walką oraz eksploracją – co do tej ostatniej, to twórcy postanowili nieco poszerzyć świat gry i wyjść poza ramy starego dworu. Zwiedzimy więc okoliczne cmentarzyska, bagna i więcej ciekawych lokacji, w których czyhają na nas niebezpieczeństwa.

Istnieje również możliwość wyboru postaci, z perspektywy której zechcemy poznać fabułę. W zależności od tego, otrzymamy różne punkty widzenia historii, postaci pobocznych oraz alternatywne zakończenia, co będzie prowadzić do kolejnego przejścia gry w celu poznania wszystkich interakcji i zakończeń.

Już teraz można przetestować grywalny prolog Alone in the Dark Remake na PlayStation 5, Xbox Series X/S oraz na Steamie. Prolog opowiada o młodej dziewczynie o imieniu Grace spędzającej czas w dworku Derceto, która musi wysłać list do Emily o zachowaniu jej wujka. Początkowy etap gry wprowadza graczy w nastrój i przygotowuje ich na to, co będzie dziać się w dalszej części historii.