Alone in the Dark sprzedało się „poniżej oczekiwań” spółki Embracer Group

24 maja 2024,
11:00
Arek Grabowski
Bohaterowie Alone in the Dark

Alone in the Dark od Pieces Interactive ukazało się w marcu tego roku. Gra poradziła sobie dość dobrze, jeśli chodzi o sprzedaż, jednak według najnowszych informacji osiągnęła wyniki „poniżej oczekiwań” kierownictwa Embracer Group. Warto zauważyć, że niedawno deweloper gry, Pieces Interactive, został dotknięty falą zwolnień. Nie zostało ujawnione, czy wyniki Alone in the Dark były przyczyną.

W raporcie fiskalnym za cały rok Embracer Group ujawniła „słabsze niż oczekiwano” wyniki powyższego tytułu oraz Outcast: A New Beginning. Warto zauważyć, że tego rodzaju sytuacje mogą prowadzić do sprzedaży studia, a nawet ostatecznie jego zamknięcia.

Co wyniki Alone in the Dark „poniżej oczekiwań” oznaczają dla dewelopera gry?

Pieces Interactive jest własnością Embracer Group. Od kierownictwa spółki zależą dalsze losy studia. Jeżeli jednak Pieces nie wyrabia się z celami oraz założenia umów pozostają niespełnione, przyszłość może być dość mroczna. Przenoszenie pracowników do innych studiów to raczej rzadko wykorzystywana praktyka. Kiedy deweloper zostaje zamknięty – niestety oznacza to ogromną falę zwolnień. Czy w przypadku Pieces Interactive również tak będzie? Wszystko zależy od najbliższych decyzji Embracer. Obecnie nie potwierdzono żadnych działań w tej sprawie.

Pieces Interactive musi jednak „mieć się na baczności”. To studio podległe Embracer, więc powinno spełniać ściśle określone cele. Kiedy tak się nie dzieje – działy są usuwane, co dotyczy także deweloperów oraz wydawców gier.