Deweloper Alone in the Dark, Pieces Interactive, zwalnia pracowników

24 kwietnia 2024,
13:00
Arek Grabowski
Główni bohaterowie Alone in the Dark rozmawiają

Alone in the Dark zostało wydane w marcu tego roku. Gra zebrała dobre recenzje krytyków i została mieszanie odebrana przez graczy – można ją uznać za sukces. Mimo wszystko już teraz deweloper tego tytułu, Pieces Interactive, zwalnia pracowników. Obecnie potwierdziła to Helena Hansen, analityk QA z firmy. Wspomina ona również o współpracownikach, którzy zostają zwolnieni.

Na ten moment Pieces Interactive oficjalnie nie potwierdza zwolnień. W tej chwili Hansen to jedyna osoba, która poinformowała o sytuacji. Zwolnień jest najpewniej więcej, jednak obecnie nie wiadomo, ilu pracowników mogło zostać dotknięte.

Zwolnienia w Pieces Interactive są prawdopodobnie spowodowane decyzją Embracer Group

Studio Pieces Interactive należy do Embracer Group. Spółka od dłuższego czasu przeprowadza rozbudowany plan restrukturyzacji i redukcji kosztów. Powoduje to kolejne zwolnienia w różnych studiach. Najpewniej zwolnienia z Pieces Interactive są właśnie pokłosiem decyzji Embracer, która ma zmniejszyć koszty i optymalizować pracę.

W najbliższych dniach możemy spodziewać się nieco więcej informacji na temat dewelopera Alone in the Dark. Obecnie nie wiadomo też, jak zwolnienia zmienią plany dotyczące przyszłych projektów.