Dying Light 2 – upgrade na konsolach, cross-play i dostępne wersje językowe

Produkcja Dying Light 2 ma zadebiutować 4 lutego tego roku, ale zanim w nią zagramy, warto wiedzieć kilka rzeczy o tym tytule. Chociaż, przy ilości informacji, które ostatnio dostajemy od Techlandu, jest ich zdecydowanie więcej niż kilka.

23 stycznia 2022

Do gorąco wyczekiwanej premiery Dying Light 2 zostały niespełna dwa tygodnie, a Techland całkiem chętnie dzieli się nowymi informacjami na temat tego, co znajdziemy w nadchodzącej produkcji. W ostatnim czasie poznaliśmy listę trofeów, które będzie można zdobyć w grze, dowiedzieliśmy się, ile potrwa cała zabawa, oraz ucieszyliśmy się na wiadomość, że twórcy planują wspierać drugą część uznanego tytułu co najmniej pięć lat po premierze. Kolejne informacje też są warte wspomnienia, a dotyczą one kwestii upgrade’u konsolowej wersji gry, cross-playa oraz dostępnych wersji językowych.

Ulepszenia na konsolach i cross-play w nowej grze Techlandu

Na osoby, które zamierzają zapoznać się z tytułem na konsolach, czeka miła niespodzianka. Jeżeli zakupimy Dying Light 2 na PlayStation 4, będziemy mogli bezpłatnie ulepszyć go do wersji na PlayStation 5. Podobnie ma się to z Xboxem – kopia gry na Xboxa One zapewni nam upgrade do Series X/S.

Mniej wesołą informacją będzie ta, że w dniu premiery na konsolach nie będzie dostępna opcja cross-playa, która pojawi się jednak w pecetowej wersji gry (między użytkownikami Steama i Epic Games Store).

Chris Williams z Dying Light 2
Źródło: Steam

Gra w Dying Light 2 po polsku czy angielsku?

Jednym z ostatnich ogłoszeń Techlandu na temat gry jest podanie jej dostępnych wersji językowych. Jak przeczytamy na kanale gry na Twitterze, w Dying Light 2 mamy do wyboru aż 17 różnych opcji. Oczywiście nie wszystkie z nich będą oferować pełny dubbing, kilka otrzyma tylko napisy. W przypadku języka polskiego możemy być jednak spokojni – Dying Light 2 naturalnie będzie dostępne w naszym ojczystym języku.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!