Alone in the Dark – zapowiedź remake’u trylogii horrorów psychologicznych

Na pokazie THQ Nordic został zaprezentowany zwiastun Alone in the Dark, remake’u serii survivalowych horrorów psychologicznych z lat ’90. Za nową odsłonę odpowiada szwedzkie studio Pieces Interactive.

14 sierpnia 2022
Na skróty
  • Na THQ Nordic Digital Showcase 2022 zapowiedziany został remake Alone in the Dark.
  • Nowa wersja serii psychologicznych survival horrorów z lat 90. ma mieć premierę w 2023 roku.
  • Tytuł będzie dostępny na PC, Xbox Series X/S oraz PS5.

Podczas pokazu THQ Nordic Digital Showcase 2022 wydawca zaprezentował czternaście nadchodzących projektów, w tym kreator torów wyścigowych Wreckreation. Wśród zapowiedzi znalazł się także remake trylogii survivalowych horrorów psychologicznych z lat 90. – Alone in the Dark. Deweloperem nowej wersji jest szwedzkie studio Pieces Interactive.

Remake Alone in the Dark – co wiemy o grze?

Akcja Alone in the Dark rozgrywać się będzie w latach 20. XX wieku. Po niewyjaśnionej śmierci swojego wujka, właściciela domu dla umysłowo chorych – dworu Derceto – Emily Hartwood wzywa do przybytku prywatnego detektywa Edwarda Carnby’ego. Wcielając się w jedną z tych dwóch postaci, gracze zajmą się odkrywaniem tajemnic gotyckiej rezydencji. W trakcie eksploracji czeka ich rozwiązywanie zagadek i, jak wyraźnie zapowiada trailer, starcia z niebezpiecznymi potworami.

Za mroczną fabułę tytułu odpowiada Mikael Hedberg, autor scenariuszy do takich gier jak SOMA oraz Amnesia: The Dark Descent. Bohaterowie, lokacje i motywy mają być zaczerpnięte z oryginałów, jednak remake zaoferuje nową historię w połączeniu z rozgrywką klasycznych survival horrorów.

Premiera Alone in the Dark ma odbyć się w przyszłym roku. Tytuł będzie dostępny na PC, Xbox Series X/S i PlayStation5, a już teraz można dodać go do listy życzeń na Steamie.

UWaga! Gorące informacje!