Indiana Jones and the Great Circle na nowym materiale. Indy odwiedzi w grze m.in. Himalaje

10 czerwca 2024,
07:00
Dorota Żak
Indiana Jones w Indiana Jones and the Great Circle

Wśród licznych zwiastunów na niedzielnym pokazie Xbox Game Showcase znalazło się miejsce dla gry o przygodach naszego ulubionego archeologa o twarzy Harrisona Forda. Indiana Jones and the Great Circle otrzymało ponad pięciominutowy materiał, w którym Indy wyrusza na kolejną wyprawę. Dzięki temu dowiemy się, co robił pomiędzy wydarzeniami z filmów Poszukiwacze zaginionej Arki oraz Indiana Jones i ostatnia krucjata, bo właśnie w tym okresie została osadzona akcja gry.

Choć na materiale zobaczymy kilka fragmentów gameplayu, to jego główną część stanowi fabularna scenka. Indiana Jones i towarzysząca mu Gina trafiają w niej na zamrożony statek w Himalajach, gdzie mają szansę przejąć artefakt będący najwyraźniej kluczem do zagadki, którą muszą rozwiązać. Przeszkadzają im w tym, jakżeby inaczej, naziści. Znamy jednak Indianę na tyle dobrze, że wiemy, że wyjdzie cało nawet z najtrudniejszej sytuacji.

Poza zimowym krajobrazem dostajemy także rzut oka na inne lokacje, jakie pojawią się w grze. Indiana Jones and the Great Circle zabierze nas do dżungli, na pustynię i w masę innych miejsc. Produkcja zaoferuje przy tym zabawę dla jednego gracza, z łamigłówkami, skradaniem i biciem nazistów.

Premiera Indiana Jones and the Great Circle planowana jest jeszcze na ten rok, choć na dokładną datę wciąż czekamy. Gra trafi na PC oraz Xbox Series X/S. Od razu też zostanie dodana do oferty Xbox Game Pass.