RimWorld znów dostępny w Australii. Zakaz sprzedaży został wycofany

RimWorld otrzymał wysoką klasyfikację wiekową R+18. Oznacza to, że nałożony niedawno zakaz sprzedaży zostaje zdjęty, a grę będą mogą zakupić pełnoletni gracze.

21 kwietnia 2022
Na skróty
  • Przy próbie klasyfikacji wersji konsolowej gra została zakazana w Australii.
  • RimWorld po ponownej ocenie dostał oznaczenie R+18 z powodu treści związanych z narkotykami.
  • Twórcy zapowiadają powrót tytułu na Steam.

Na początku tego roku znany od 2013 roku symulator kolonii został zakazany w Australii. Oznacza to, że RimWorld, bo o tej grze mowa, zniknął ze sklepu Steam zaraz po tym jak Australijska Rada Klasyfikacyjna odmówiła klasyfikacji wersji konsolowej.

Po ponownej klasyfikacji nadano produkcji oznaczenie R+18 co oznacza, że może być ona sprzedawana tylko osobom, które ukończyły osiemnaście lat. Australijska Rada Klasyfikacji uzasadnia swoją ocenę tym, że gra zawiera motywy zażywania narkotyków i konsekwencje ich odstawienia lub uzależnienia od nich. Na decyzję o przywróceniu tytułu do sprzedaży mogło wpłynąć to, że RimWorld był dostępny w tym kraju już prawie dekadę, nie posiadając takiej klasyfikacji.

Twórcy informują o powrocie RimWorld na Steam

Na swoim Twitterze jeden z twórców poinformował, że gra znów jest legalna i że już niedługo australijscy fani produkcji będą mogli ją ponownie zakupić na platformie Valve.

Tynan Sylvester wpis na Twitterze

Pełną decyzję i uzasadnienie możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu na rządowej stronie Australijskiej Rady Klasyfikacyjnej.

UWaga! Gorące informacje!