fbpx

Jumanji: Wild Adventures z oficjalną zapowiedzią. W kooperacyjnej przygodówce zagramy postaciami z filmów

7 czerwca 2023,
07:30
Dorota Żak
Bohaterowie Jumanji: Wild Adventures

Jumanji z 1995 roku to bezsprzecznie pozycja, która stała się ważną częścią dzieciństwa wielu osób. Historia o dzieciakach przeniesionych do niebezpiecznego świata tajemniczej gry na tyle zakorzeniła się w popkulturze, że w 2017 i 2019 doczekała się kolejnych części: Jumanji: Przygoda w dżungli oraz Jumanji: Następny poziom. Właśnie te ostatnie odsłony serii zainspirowały kooperacyjną przygodówkę Jumanji: Wild Adventures, która dostała już zwiastun i datę premiery.

Nowy quest w Jumanji: Wild Adventures

Wymienione wyżej filmy opowiadają o czwórce dzieciaków, które po odnalezieniu i włączeniu konsolowej kopii Jumanji trafiają do jej świata. W ich awatary na ekranie wcielają się Dwayne Johnson, Jack Black, Karen Gillian i Kevin Hart, niekoniecznie przystając do rzeczywistych wersji bohaterów. Są to też postaci, którymi będziemy sterować w nadchodzącym Jumanji: Wild Adventures. W końcu kto nie chciałby zagrać jako Jack Black?

Przygotowywana produkcja to gra przygodowa oferująca zarówno tryb jednoosobowy, jak i kooperację do czterech graczy. Przemierzymy w niej jaskinie, lodowe krainy czy skalne lokacje pełne lawy. Czeka nas przy tym klasyka gatunku w postaci szukania skarbów, a także walk z dziwnymi stworami.

Jednocześnie skupimy się na głównym celu, czyli odzyskaniu Klejnotu Jumanji. Wszystko wskazuje na to, że gra celuje w klimat, do jakiego przyzwyczaiły nas filmy z serii – dużo akcji, przygód i być może sytuacji beznadziejnych, z których bohaterowie ratują się w ostatniej chwili.

Jumanji: Wild Adventures ukaże się 3 listopada 2023 roku na PC, PlayStation 4 i 5, Xbox One i Series X/S oraz Nintendo Switch.