fbpx

Reżyser Diablo 4 ujawnia podczas IGN Fan Fest kiedy nastąpi start otwartych beta-testów

19 lutego 2023,
11:09
Amira El Berrah

Kontynuacja kultowej serii od studia Blizzard nadchodzi wielkimi krokami. Zanim w czerwcu odbędzie się premiera Diablo 4, czeka nas jeszcze inna emocjonująca data. Podczas IGN Fan Fest 2023 reżyser gry wyjawił nam kiedy nastąpi start otwartej bety. Do tego otrzymaliśmy zwiastun kinowy wprowadzający nas w klimat produkcji.

Lilith, czerwone tło
Na skróty
  • Wczesny dostęp Diablo 4 nastąpi 17-19 marca 2023 roku.
  • Start otwartych beta-testów gry odbędzie się 24-26 marca 2023 roku.
  • Data premiery tytułu to 6 czerwca tego roku.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, podczas IGN Fan Fest 2023 Joe Shely, reżyser Diablo 4, ogłosił datę premiery gry oraz termin jej otwartych testów beta. Dodał również, że w dniach od 17 do 19 marca dostępny będzie wczesny dostęp dla tych, którzy zdecydują się na zakup przedpremierowy gry. Natomiast testowa wersja beta Diablo 4 pojawi się pomiędzy 24 – 26 marca bieżącego roku.

Co wiemy o Diablo 4 oraz otwartych beta testach?

6 czerwca 2023 roku odbędzie się premiera gry Diablo IV, wcześniej natomiast wystartują otwarte beta testy gry. Pomimo problemów oraz zwolnienia głównych twórców czwartej części tytułu w lecie 2022 roku, zapewnienia producentów, że sytuacja nie wpłynie na procesy produkcyjne, nie były rzucone na wiatr. Joe Shely jakiś czas temu podzielił się z nami również planami związanymi z monetyzacją gry.

Blizzard Entertainment wraz z ogłoszeniem daty rozpoczęcia otwartych beta testów, udostępnił cinematic trailer dla nadchodzącego tytułu. Więcej informacji na ten temat dostaniemy od producentów w czasie transmisji, która odbędzie się 28 lutego.

W Diablo 4 zagramy na PlayStation 4 i 5, Xbox One i Series X oraz PC. Akcja RPG rozgrywać się będzie w otwartym świecie Sanktuarium, która to kraina po raz kolejny zostanie celem najazdu armii Płonących Piekieł. Wybrana przez nas postać wyruszy w świat aby stawić czoła wrogom razem z towarzyszami.

Klimat gry ma być podobny do mrocznej atmosfery, jaką mieliśmy okazję zgłębić w pierwszych odsłonach serii. Nie jest to jednak oznaką stagnacji, wręcz przeciwnie, ma to być kolejny etap rozwoju serii, czego przykładem jest chociażby najbardziej rozbudowany jak na ten moment kreator postaci. Dzięki niemu będziemy mieli możliwość modyfikacji i dostosowania wyglądu czy ekwipunku.