fbpx

Diablo 4 otrzyma najbardziej rozbudowany kreator postaci w serii. Wyciekły filmy, które to potwierdzają

8 grudnia 2022,
14:55
Arek Grabowski

O Diablo 4 pojawia się coraz więcej informacji. Niedawno recenzenci oraz deweloperzy otrzymali możliwość sprawdzenia produkcji przez kilkadziesiąt minut. Pojawiły się materiały z gameplayem oraz kreatorem postaci.

Walka z grupą nieumarłych i niedźwiedziem w Diablo 4.

Premiera Diablo 4 zbliża się wielkimi krokami. Ciągle udostępniane są nowe informacje oraz przecieki. Serwis Insider Gaming podaje dwa filmy, które pojawiły się w internecie, gdzie pokazano kreator postaci i tworzenie barbarzyńcy oraz maga. Materiały pozwalają natychmiast stwierdzić, że ten element będzie w Diablo 4 najbardziej rozbudowany z całej serii. Można wprowadzać tu sporo zmian, a poprzednia odsłona w ogóle nie oferowała kreatora postaci.

Zaimplementowano element, który inne gry posiadają już od wielu lat i odbiór graczy jest bardzo pozytywny. Miłośnicy serii czekali na rozbudowany kreator postaci. Materiały przedstawiają konkretnie jakie elementy będzie można zmieniać. Oczywiście nie spodziewajmy się tutaj opcji tworzenia postaci rodem z gier RPG. Mimo wszystko jest “wystarczająco”, a designy bohaterów perfekcyjnie pasują do klimatu serii. Kreator postaci już wyciekł w przeszłości – teraz jednak poznaliśmy znacznie więcej informacji z przedpremierowego pokazu.

Co oferuje kreator postaci w Diablo 4? Opcji jest dość dużo

Tak jak wyżej wspominałem, z przedpremierowych sesji pokazowych udostępniono tylko kreator barbarzyńcy i maga. Materiały są dostępne w całości w artykule serwisu Insider Gaming. Warto zauważyć, że wszystko tutaj zostało dopasowane do klimatu Diablo 4. Kreator pozwala zmieniać sporo opcji, ale postać nigdy nie zniszczy immersji. Jakie elementy można modyfikować?

  • Płeć
  • Gotowa twarz – 4 dostępne opcje dla każdej z płci
  • Kolor skóry
  • Kolor włosów
  • Kolor oczu
  • Kolor i styl zarostu
  • Kolor i styl fryzury
  • Opcjonalny makijaż
  • Dodatki w postaci przede wszystkim biżuterii
  • Tatuaże
Kreator postaci barbardzyńcy w Diablo 4.
Źródło: Insider Gaming

To najbardziej rozbudowany kreator postaci w serii Diablo 4, o czym wspominałem powyżej. Twórcy skupili się także na personalizacji ekwipunku i dostosowaniu go do każdej klasy. W nowej odsłonie wyposażenie będzie “zgrane” z wybraną postacią. Na przykład barbarzyńca nie będzie musiał zakładać lekkiej zbroi łotrzyka. Blizzard informuje, że posiadane wyposażenie znacznie wpłynie na wygląd postaci, co przełoży się na radość ze zdobywania i ekwipowania kolejnych przedmiotów. Więcej kreatora będzie można zobaczyć w „otwartej” becie, którą otrzymają osoby posiadające pre-order.