Wyciekł kreator postaci w Diablo 4

Kolejny dzień i kolejne wycieki na temat Diablo 4. Według plotek trwają zamknięte testy alfa dla bliskich deweloperów i to właśnie z nich wyciekł kreator postaci w najnowszej grze Blizzarda.

8 sierpnia 2022

Prace nad Diablo 4 są dość zaawansowane i co jakiś czas dostajemy kolejne wycieki na jego temat. Jakiś czas temu reżyser gry opowiadał o długości kampanii, a także misji pobocznych w nadchodzącej grze, natomiast teraz pojawiły się informacje o kreatorze postaci. Co prawda, pochodzi on z alfy, która została udostępniona najbliższym deweloperów, ale już widać zarys kierunku, w którym poszli twórcy.

Stwórzmy postać w Diablo 4

Na Telegramie pojawił się krótki filmik prezentujący tworzenie nowej postaci w nadchodzącym Diablo 4. Niestety trwa on zaledwie 30 sekund i prezentuje głównie wybór klasy, ale dzięki portalowi diablo4.judgehype mamy kilka screenshotów pokazujących kreowanie protagonisty. Niestety są one opatrzone znakami prywatnego testu, ale zapewne jest to spowodowane zakmniętą alfą.

Najsampierw musimy wybrać klasę postaci. Tu mamy 5 opcji: Czarodzieja, Łotrzyka, Druid, Nekromanta i Barbarzyńca, na którego zdecydował się nagrywający.

kreator postaci w Diablo 4
Źródło: diablo4.judgehype

Po wybraniu klasy przechodzimy do głównego kreatora. Tu oczywiście musimy wybrać płeć, a także fizjonomię naszej postaci. Oczywiście jak na barbarzyńcę przystało, prezentowana postać nie należy do szczupłych i słabo zbudowanych.

kreator postaci w Diablo 4
Źródło: diablo4.judgehype

Po ustaleniu jak ma wyglądać ciało naszej postaci, przechodzimy do wyboru owłosienia i akcesoriów takich jak tatuaże, biżuteria, a także makijaż. Jak widzicie poniżej dziarek jest od groma, więc każdy znajdzie coś pod swój gust. Chyba.

kreator postaci w Diablo 4
Źródło: diablo4.judgehype

Gdy ustalimy już wygląd bohatera, zabierzemy się za kolor skóry, a także włosów i zapewne tatuaży i biżuterii. Gama kolorów jest dość spora, ale niestety dla graczy preferujących śmieszkowanie-skóra nie może być, póki co zielona.

kreator postaci w Diablo 4-kolory
Źródło: diablo4.judgehype

Gdy nasza postać jest gotowa, pozostają nam ostatnie kroki. Pierwszym oczywiście jest wybór imienia, pod jakim będziemy znani. Chyba wszyscy gracze wiedzą, jakie trudności może przysporzyć to zadanie, ale załóżmy, że udało nam się z tym uporać. Teraz pierwsze ważne pytanie. Czy chcemy grać z tutorialami?

Naturalnie początkującym zaleca się wybranie wsparcia. Pamiętajmy, że gry z serii Diablo nie należą do najbardziej intuicyjnych i nawet jeśli nie jest to wasza pierwsza przygoda z tym uniwersum, to chyba warto mieć, chociaż minimalne podpowiedzi?

pytanie o tutorial diablo 4
Źródło: diablo4.judgehype

Ostatnim elementem tworzenia postaci jest wybór poziomu trudności. Tutaj mamy do wyboru tylko dwie opcje, poszukiwacza przygód, który jest zalecany dla nowych graczy i weterana dla zaprawionych w bojach pogromców demonów.

poziom trudności diablo 4
Źródło: diablo4.judgehype

I gotowe! Nasza postać jest stworzona i możemy już wejść w świat lochów, demonów, upiorów i innych paskud, które niedługo posmakują naszego oręża. A skoro już o broni mowa, to pojawiają się głosy, że gracze mogą się wymieniać tylko przedmiotami o niskiej jakości, czyli nie wspomożemy przyjaciół legendarnymi itemami. Co prawda po alfie to się może zmienić, ale kto wie, co przyniesie premiera gry. Ważną informacją jest, że Diablo 4 ma posiadać system „smart loot”, dzięki któremu mamy zdobywać tylko przedmioty dostosowane do naszej klasy.

Diablo 4 ma się ukazać w 2023 roku na PC, a także konsole poprzedniej i aktualnej generacji.

Bartosz Sobolewski

Niby z Torunia, ale nie stary piernik. Fan czarnego humoru i gier komputerowych, które pozwalają oderwać się od szarości rzeczywistości. Napędza go czarna kawa na przemian z energetykami. Dzielnie aktualizuje newsroom, a czasem uraczy was ciekawostkami o mechanikach gier albo sławnych osobach.
UWaga! Gorące informacje!