Songs of Conquest debiutuje we wczesnym dostępie

Kilka frakcji używających magii i miecza, potrzeba strategicznego myślenia i dopasowane do osiągnięć gracza pieśni bardów to tylko niektóre z rzeczy, jakie czekają na nas w Songs of Conquest. Produkcja studia Lavapotion trafiła wczoraj do Early Accessu.

11 maja 2022
Na skróty
  • Z okazji premiery w Early Accessie Songs of Conquest otrzymało nowy zwiastun.
  • Gra jest już dostępna na Steamie, GOG-u i w Epic Games Store.
  • Całość jest strategią z turową walką oferującą graczowi cztery różne frakcje i wiele możliwości rozbudowy własnego królestwa.

Songs of Conquest to strategia fantasy inspirowana grami z lat 90., z Heroes of Might and Magic na czele. Choć od jej zapowiedzi minęło już trochę czasu, produkcja ujrzała wreszcie światło dzienne, lądując we wczesnym dostępie, czemu towarzyszył nowy zwiastun.

Dzieło studia Lavapotion wydane przez Coffee Stain Publishing trafiło na razie wyłącznie na PC; znajdziemy je już na Steamie i GOG-u w cenie 107,99 zł oraz w Epic Games Store, gdzie kwota jest nieco niższa i wynosi 99 zł. Na wszystkich platformach możliwe jest również zakupienie zawartości dodatkowej w postaci soundtracku gry i zestawu patrona. Twórcy nie mają póki co w planach wydania Songs of Conquest na konsolach, jednak nie wykluczają tego w przyszłości. Dobrą wiadomością jest natomiast fakt, że wspierany ma być cross-play między graczami, którzy zakupili wersję pecetową na różnych platformach.

Songs of Conquest – turowa strategia już dostępna

W debiutującym wczoraj tytule trafimy do świata pełnego magii, gdzie będziemy rozbudowywać swoje królestwo przez podboje, walki i zbieranie niezbędnych surowców. Do naszej dyspozycji trafią cztery różne frakcje, pełne rycerzy, pochodzących z moczarów plemion, nekromantów czy najemników. Wykorzystamy ich pełen potencjał zarówno w jednoosobowym trybie gry, jak i sieciowych potyczkach z innymi graczami. Przy tym wszystkim możemy liczyć na miłą dla oka pikselową grafikę i oprawę dźwiękową, która dopasuje pieśni bardów do naszych postępów i dokonań.

Niewygórowane wymagania sprzętowe sprawią również, że zapoznanie się z Songs of Conquest nie wymaga najmocniejszego możliwego komputera. Trzeba jednak pamiętać, że w tej kwestii może się jeszcze coś zmienić, kiedy gra wyjdzie z Early Accessu. Póki co wymagania minimalne prezentują się następująco:

  • System operacyjny: Windows 7
  • Procesor: i5 Dual Core lub Ryzen 5
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: zintegrowana
  • DirectX: Wersja 10
  • Miejsce na dysku: 4 GB

Za to w wymaganiach zalecanych znajdziemy tylko krótką notatkę dotyczącą karty graficznej: twórcy polecają tutaj GTX 970, RX 570 lub podobną.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!