fbpx

SEGA zapowiada rok nowości oraz odświeżonych klasycznych gier

SEGA może pochwalić się sprzedaniem sześciu milionów kopii swoich gier. W zeszłym roku globalnych premier na różne platformy było aż siedem. W tym oraz przyszłym zapowiadane jest zwiększenie tej liczby aż do 13 nowych tytułów.

Na skróty
  • SEGA zapowiada wzrost liczby nowych tytułów spowodowany dobrymi wynikami sprzedażowymi.
  • W zeszłym roku firma miała aż siedem globalnych premier na różne platformy.
  • Na ten oraz przyszły rok zapowiadają zwiększenie tej liczby do 13.
  • Prace nad odświeżoną wersją Crazy Taxi i Jet Set Radio podobno trwają jednak są na bardzo wczesnym etapie.

Według prezentacji szczegółowo opisującej wyniki za ubiegły rok SEGA odnotowała znaczący wzrost sprzedaży gier na PC oraz na konsole. Firma prognozuje również jeszcze wyższe wyniki na rok obecny oraz 2023. Lepsze wyniki finansowe ma zapewnić wydawanie nowych tytułów oraz wypuszczenie remasterów i remaków klasycznych gier od tego wydawcy.

Logo firmy SEGA
Źródło: SEGA

SEGA dwukrotnie zwiększa liczbę wydawanych tytułów

SEGA uważa, że taki zysk spowodowany jest liczbą wydanych tytułów na rynek globalny i różne platformy jednocześnie. W poprzednim roku firma wydała aż siedem tytułów i zaowocowało to wynikiem sześciu milionów sprzedanych kopii. Do roku 2023 zapowiada zwiększenie liczby do aż 13 tytułów.

W zeszłym miesiącu doniesiono, że SEGA pracuje nad wysokobudżetowymi rebootami Crazy Taxi oraz Jet Set Radio. Nie wiadomo, na jakim etapie są prace i kiedy można spodziewać się premier. Wszystko wskazuje na to, że gry są jeszcze we wczesnych fazach produkcji. Możliwe również, że zostaną anulowane z powodu trwających prac nad nowym Crazy Taxi.