fbpx

Towarzysze w Diablo IV jak na ten moment pojawią się tylko w kampanii

27 grudnia 2022,
16:08
Michał Staniek
Klase w Diablo IV

Idea towarzyszy w serii Diablo, stała się nieodzownym elementem walki w produkcji Blizzarda. Najemni wojownicy pojawiali się przykładowo w Diablo II, czy też Diablo III. W drugiej części napotykaliśmy ich całkiem często, albowiem było ich wielu, a za ich usługi musieliśmy zapłacić. Trzecia odsłona podeszła na sprawy towarzyszy w nieco inny sposób. Na swojej drodze mogliśmy napotkać tylko i wyłączenie trójkę najemników – templariusza Kormaca, łajdaka Lyndona i czarodziejkę Eirenę. Natomiast każdy z nich posiadał własne tło fabularne.

Branżowa dziennikarka Lauren Bergin z serwisu PCGamesN miała okazję porozmawiać na ten temat z Adamem Z. Jacksonem, głównym projektantem klas w Diablo IV. A czego możemy się dowiedzieć z rozmowy?

W premierowej wersji gry umieściliśmy kilka punktów w fabule, w których obdarzeni imieniem NPC podążają za bohaterem i pomagają mu, gdy próbuje on ustalić, jakie są plany Lilith. Nie mamy do ogłoszenia nic, co przypominałoby system najemników podobny do tego z Diablo II – na razie koncentrujemy się wyłącznie na kampanii. Bądźcie jednak czujni, być może w przyszłości się to zmieni, lecz nic nie obiecujemy.

Adam Z. Jackson w wywiadzie dla PCGamesN

Towarzysze w kampanii Diablo IV

Z wypowiedzi Adama Z. Jacksona wynika, że w Diablo IV towarzysze jak najbardziej się pojawią, aczkolwiek jak na ten moment, będą oni dostępni tylko i wyłącznie w fabule. Słowa „Bądźcie jednak czujni, być może się to zmieni” wywołały ciekawą reakcję u Ash Sweetring, czyli osoby, która odpowiada za projektowanie lochów. Czyżby Blizzard już miał coś w zanadrzu w kwestii towarzyszy?