fbpx

Resident Evil – ogłoszono obsadę serialu live action od Netflixa

14 czerwca 2021,
15:04
Dorota Żak

Już w lipcu doczekamy się premiery animacji Resident Evil: Wieczny mrok, ale nie jest to jedyny serial na podstawie uniwersum Capcomu przygotowywany przez Netflixa. Drugi projekt mieści się w kategorii live action, choć znajduje się na nieco mniej zaawansowanym poziomie prac.

Obsada serialu Resident Evil od Netflixa
Na skróty
  • Lance Reddick został obsadzony w roli Alberta Weskera w serialu aktorskim Netflixa na podstawie Resident Evil.
  • Potwierdzono także udział kilku aktorek, choć nie wiadomo jeszcze, kogo dokładnie zagrają.
  • Serial opowiadać będzie o losach Jade, Billie oraz Alberta Weskerów, lecz prawdopodobnie największa rola przypadnie postaci Jade.

Serial aktorski, o którym tu mowa, nie ma jeszcze tak dokładnej daty premiery, jak swój animowany kuzyn, nie mówiąc już o jakimkolwiek zwiastunie, a wszystko dlatego, że dopiero ogłaszane są nazwiska aktorów, jacy się w nim pojawią.

Obsada serialu Resident Evil od Netflixa

Naturalne jest, że fanów najbardziej zainteresuje informacja na temat tego, kto zagra w produkcji główne role. Wiemy już, że w Alberta Weskera wcieli się Lance Reddick, aktor znany z m.in. z roli Charona w serii filmów o Johnie Wicku. Nie wiadomo natomiast, kto pojawi się na ekranie jako Jade oraz Billie, ale możemy przypuszczać, że będą to aktorki, których obecność w serialu Resident Evil również została potwierdzona.

Poza Reddickiem w produkcji zagrają Ella Balinska, Tamara Smart, Siena Agudong, Adeline Rudolph oraz Poala Nuñez. Na razie nie doprecyzowano, w jakie postaci się wcielą. Całą obsadę możemy natomiast zobaczyć na zdjęciu, którym podzielił się Lance Reddick na swoim Twitterze.

Aktorski Resident Evil – inne ważne informacje

Pierwszy sezon nadchodzącego serialu będzie składać się z ośmiu godzinnych odcinków, skupiających się na losach sióstr Billie i Jade Wesker oraz na pokrętnych interesach ich ojca Alberta. Widzowie zobaczą dwie linie czasowe. Ta pierwsza pokaże nam poczynania sióstr zaraz po przybyciu do New Racoon City, które okazuje się kryć wiele sekretów. Ta druga przeniesie nas do przyszłości, gdzie dorosła już Jade próbuje odkryć tajemnice związane z historią jej rodziny, przy okazji próbując przetrwać w świecie zaatakowanym przez groźnego Wirusa T.

Showrunnerem całości został Andrew Dabb, pracujący wcześniej przy serialu Supernatural.