Street Fighter 6 zapowiedziany! Mamy zwiastun nowej części

Street Fighter 6 został oficjalnie zapowiedziany i… wygląda cudownie! Capcom trzyma karty przy orderach, ale kilka im przypadkiem wypadło.

21 lutego 2022
Na skróty
  • Bardzo prawdopodobne, że najnowsza część serii będzie oparta na modelu free-to-play.
  • Fani serii mogą być spokojni, wbrew plotkom Street Fighter 6 nie wyjdzie tylko na smartfony.

Trudno zaprzeczyć, że to, co prezentuje nam trailer produkcji, jest niesamowitej jakości. Trudno też być zaskoczonym lepszą oprawą wizualną. Od Street Fightera 5 minęło 6 lat i seria – chcąc, nie chcąc – musiała pójść do przodu graficznie. Razem z tą innowacją pojawiła się jednak niepokojąca weteranów serii kwestia…

Czy Street Fighter 6 będzie free-to-play?

Może. Prawdopodobnie. Chyba. I tak, i nie. Plotki mówią, że Capcom pójdzie jeszcze dalej niż poprzednia część serii w kwestii tego modelu. Na rynku zdominowanym przez NetherRealm Studios dzięki Mortal Kombat 11 i Injustice 2, a także ich mobilnych odpowiedników, Street Fighter musi wywalczyć własną niszę, jednocześnie zatrzymując przy sobie fanów serii. Pozostaje pytanie, czy Ryu nadal ma w sobie tyle pary, co Scorpion, czy lata obeszły się z nim znacznie gorzej.

Bartłomiej Gawryszuk

Gracz od urodzenia, wielbiciel rachunku prawdopodobieństwa, projektant gier, poeta, człowiek. Dumny posiadacz bardzo imponującej kolekcji gier (o wiele za dużej zdaniem wielu), mnogiej osobowości i słodkiego kota potrafiącego wyłączyć komputer 3 razy w ciągu minuty. Z jakiegoś powodu uwielbia gry które zawierają nieumarłych, piesze wędrówki i wszelkiej maści gry kooperacyjne. Godzinami potrafi gadać dlaczego „World War Z” Max’a Brooks’a to najlepsza książka na świecie, pomimo wrodzonej awersji do horrorów.
UWaga! Gorące informacje!